29 Mart 2019
#11776349

İPhone Tamir Görmemiş Cihazımı Garanti Dışı Bıraktı!

Daha önce hiç tamir görmemiş cihazımı ekranda ölü piksel var, ses tuşu his kaybı var, ekrana ses açma/kapatma tuşu bildirimi durduk yere geliyor şikayetleri ile Gürgençler Apple Servisi'ne gönderdim. Cihazımı test ettiklerini ve yetkisiz müdahale nedeni ile geri gönderdiklerini söylediler. Fazla sorgulamadım çünkü garantisinin bitmesine birkaç gün kalmıştı. Buraya kadar problem yok fakat cihaz bana ulaştığında orta tuşu çalışmıyordu. Bir haftayı aşan bir telefon trafiğinden sonra cihazı göndermemi istediler.


Gönderdim ve bir süre sonra aynı şekilde geri geldi. Yetkisiz müdahale nedeni ile cihaza müdahale edemezlermiş. Yine bir haftayı bulan telefon trafiğinden sonra cihaza yapabilecekleri bir şey olmadığını söylediler ve cihazın neden garanti dışı olduğu bilgisini de defalarca sormam ve uzun uğraşlar sonucu öğrendim. Meğerse garanti dışı kalmasının nedeni ses tuşundaki his kaybıymış. Yani güya ben ses tuşunu yaptırmışım ama ben safım ve servise telefonun ses tuşu bozuk diye bildirimde bulunmuşum. Saçmalık! Sonuç elimde servise sağlam gönderdiğim ama bir aya yakın süren iki kez servise gönderdiğim orta tuşu çalışmayan telefonum.


Ayrıca dışarıda yaptırdığım için telefonun Touch ıd özelliği de kayboldu. Daha doğrusu kaybolacak çünkü telefonum hala tamirde. İki aydır telefonumu kullanamıyorum. Neden çünkü ben bir Apple sahibiyim. Bu benim ikinci iPhone'un. İPhone 5'ten beri Apple kullanıyorum. Daha önce hiç telefonum arıza yapmadı ama ilk arızada beni ciddiye alan olmadı. Bir daha da tövbe kapıdan içeri sokarsam.

Seçikn Seçikn 3.068 Okunma
Yorum Yap
Ziyaretçi Yorumları

Benzer Şikayetler