09 Mart 2019
#11689946

iPhone Servisi Telefonumu Çizdi!

21 Şubat 2019 'da almış olduğum ve henüz 10 günlük iken değişim taleplerime rağmen servise gönderilen iPhone XS model telefonumun arka sol üst camının içerisinde siyah lekeler mevcuttu. Kutudan sorunlu olarak çıkmış bu ürünü bu şekilde kullanmak istemiyorum ve tüketiciyi koruma kanunu çerçevesinde ürün değişimini talep ediyorum dememe rağmen servis işleminin ardından çıkacak karar doğrultusunda değişimin olabileceği tarafıma iletildi. Bende tüm iyi niyetimle kabul ettim! Fakat belirtmiş olduğum kusuru Zorlu Center Apple servisi görememiş! Ve herhangi bir soruna rastlanılamadı diyerek de dalga geçercesine açıklama yazmışlar!


Değişim talebimi yinelememe rağmen tekrar reddettiler! Servis işleminin ardından telefonumu teslim aldığım sırada mağazada telefonumu kurarken, telefonun ön sol alt kısmında kılcal çizikler olduğunu gördüm! Ben telefonumu ilk aldığımda kırılmaz camı hiç vakit kaybetmeden satın aldığım anda taktırmıştım ve Zorlu Center Apple'a telefonumu teslim ettiğim sırada Zorlu Center Apple çalışanı kırılmaz ekranı yanımda çıkarıp telefonumu paketledi!. Servise teslim ettiğim sırada henüz 10 günlük olan ve çiziksiz sapasağlam olan telefonumun ekranını büyük bir oranda çizerek bana tekrar gönderdiler! Bunu ifade ettiğim sırada çalışan beni tahrik edercesine kaba ve küçümseyici hareketlerde bulunmuştur.


10 günlük telefona onarım teklif etmiştir ve bir de utanmadan sıkılmadan ekran değişiminin onarımdan sayılmadığını söylemiştir. Çiziksiz ve sorunsuz olan telefonumu bana çizerek teslim etmeye çalıştılar ve lütuf edercesine ekranı değişelim diyorlar! Ekranın sol alt kısmında 15-20 tane çizikler mevcuttur ve telefonumu ilk servise gönderdiğim sırada fotoğrafları çekilmiştir ve o fotoğraflarda da herhangi bir çizik görülmemektedir! Bugüne kadar ürünün değişimini talep ediyordum ama artık yetti! Paramın iadesini talep ediyorum!


Apple Türkiye'yi de defalarca aramama rağmen kimse yardımcı olmadı! 15 yıldır Apple ürünleri alırdım bugün itibariyle buna son veriyorum! Pazartesi günü ilk işim Zorlu Center Apple ve Apple Türkiye'yi dava edeceğim! 10 günlük ayıplı ürün olan telefonu servise gönderip, değişim sağlamayıp bir de ekranını çiziyorlar! Oradaki çalışan "kuran çarpsın ben bu çizikleri sorun etmezdim" diye komik bir açıklama ile kendini savunmuştur! Elimde her türlü delil ve kanıt var. Maddi manevi tazminat hakkımı kullanacağım. Son çare mahkeme!

Yusuf Yusuf 2.513 Okunma
Yorum Yap

Cevaplar

  • Yusuf12 Mart 2019

    Telefonum 12 mart itibariyle Zorlu Center applenin yetkisiz ve kafalarına göre onarım uygulayarak beni mağdur etmiştir. Onarım istemiyorum, değişim talep ediyorum dememe rağmen! Zorlu Center Apple Store da k** isimli çalışan, "merak etmeyin size sorulacak onarımı kabul ediyorsanız veya etmiyorsanız bildirebileceksiniz" demişti! Hukuki süreci başlattım. tazminat davası açacağım. Buradan bildirimleri takip edebilirsiniz. Apple'dan şu saatten sonra iğne bile almayacağım! 

  • Yusuf10 Mart 2019

    Henüz 10 günlük iken telefonun arkasındaki lekeleri tespit ettim. Arka sol üst cam ile çerçeve arasında içeriden lekeler mevcuttu. Apple Zorlu Center mağazasına değişim talebiyle ilk gün telefonu aldığım sırada taktırdığım kırılmaz cam ile teslim ettim! Kırılmaz camı Apple Store çalışanı elleriyle söktü! Ve ön camı üzerine telefonu masaya koydu ve fotoğraflarını değişik açılar ile fotoğrafladı! Servis için paketleyip başka bir bölüme götürdü ve bende oradan ayrıldım. 4 gün sonra telefonum servisten geldi ve lekelere rastlanılamadı dendi! Bu durum sonrasında store da telefonumu inceledim ve ekranın sol alt kısmının birden çok 15 ila 20 arası kılcal çizilmeler olduğu fark ettim! Satın aldığım ilk gün kırılmaz cam taktırdığım telefonumu servise verirken kırılmaz camını çıkarıyorsunuz benden çiziksiz teslim alıyorsunuz ama çizik bir şekilde bana teslim ediyorsunuz! Bu durumu store çalışanına aktardım ve ürün değişimi talep ettim. 10 günlük telefona ekran onarımı önerdi! Başka hiçbir şey yapılamaz diyede ekledi! Yapmış olduğu kabaca hareketlerini ve kaba sözlerini hiç anlatmıyorum bile! Dileyen yetkiliye gün, saat veririm! (güvenlik kameralarından tespit edilebilir!) Bu durum sonrasında Apple ürünlerinden tiksindim ve görmek dahi istemiyorum! Değişim talep ettiğim telefonu iade edeceğim! Avukatıma yaşadığım bu durumu kanıtlarıyla, evraklarla beraber anlattım ve bildirdim! tazminat davası açacağım! 16 yıldır Apple ürünleri kullanırdım.tv, bilgisayar ve Telefon olarak! Bir daha asla ve asla satın almayacağım! Bugüne kadar çoğu başka firmanın telefon kullanıcısını Apple ürünlerini almaya teşvik ettim! Yaşadığım bu olumsuzlukları çevreme ve tanıştığım herkese ve aynı zamanda her mecrada anlatacağım! Türkiye cumhuriyeti vatandaşı olarak hakkımı sonuna kadar arayacağım! Mahkemeyle ilgili gerekli tebligat Apple, Apple Store, Apple Türkiye tarafına yapılacaktır! 

Ziyaretçi Yorumları