iPhone  Servis Yok Hatası, Hikaye Çok İlginç!

Erdinç Erdinç27 Mart 01:25

13 şubat 2020 Tarihinde ''iPhone yeniden yükleme problemi '' başlığı altında bir şikayet yazmıştım. Bu şikayete şirket yetkililerinden hiç kimse cevap yazmadı. Bende hakkım olan cevabı alabilmek için 26 Şubat 2020 de Destek numaralarını aradım durumu Anlattım bir hanımefendi çok yardımcı oldu beni Karşıyaka Zentech adlı bir servise yönlendirdi. 

Case ID :1010---8435 numarası verdi. Serviste durumu anlattım servis çalışanları garip garip yüzüme baktılar tabi destek ten verilen numarayı gösterince tamam biz teslim alalım dediler Srv 67014 kayıt numarası ile telefonu teslim ettim. 3 gün sonra telefonuma... Kayıt numaralı ürününüzün ''test işlemleri başlamıştır'' diye mesaj gönderdiler. Oh! Dedim sonunda ilgilenecekler. 03 Mart 2020 tarihinde Telefonuma ürününüzün durumu: Servis noktamızdan alınmaya hazır diye mesaj geldi. Telefonu teslim almaya gittim servis çalışanı telefonu getirdi neyi varmış borcumuz ne kadar diye sorduğumda telefona hiç bakmadık ki dedi. Nasıl dalga mı geçiyorsunuz telefonu niye bir hafta burada tuttunuz madem bakmayacaktınız niye teslim aldınız diye sorduğumda. 

Bizim Servis prosedürünü uyguladık normalde yabancı Ülkelerden alınan telefonları servise dahi almıyoruz Bu iPhone un Türkiye'de normal olarak uyguladığı bir prosedür dediler. Tabi ben hemen iPhone Destek telefonunu aradım bir hanımefendi çıktı yine karşıma durumu aktardım evet dedi servis prosedürleri uygulamış sizin ilk görüştüğünüz Arkadaş yanlış bir biçimde sizi servise yönlendirmiş dedi. 

Bu telefonun ABD faturası 762 dolar kayıt parası vs. 800 dolar yurt dışından alındığı için garantisi 1 yıl ondan sonra servis hiç yok. A 1660 model numaralı telefonları Dünyanın diğer Ülkelerinde hata kendilerinde olduğu için sıfırı ile değiştiriyorlar çünkü tamiri imkansız AMA Türkiye'de servisin kapısından dahi sokmak istemiyorlar. Durumu Anladınız mı?.

Telefonu aldıktan 1,5 yıl bile olmadan arızalanması ve Dünyanın en büyük markası olduğunu iddia eden bir şirketin hatasına sahip çıkmaması çok üzücü. Bakalım zaman buldukça hakkımı aramak için girişimlerde bulunacağım. Fatura ve servis formlarını ekledim.

  • - Görüntüleme
counter-icnSizin de benzer bir şikayetiniz varsa
  • Yorum yazabilmek için ya da .

İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

İlginizi Çekebilecek Diğer Şikayetler