19 Temmuz 2018
#10680267

iPhone SE Ayıbına Kesin Çözüm Bulunamıyor!

iPhone SE cihazım, aldıktan bir süre sonra, tuşların ilk günkü gibi randımanlı çalışmaması gibi bazı ufak tefek sorunlar yaşamaya başladım. Akasya’ya gittim, kullanın, dediler ya da randevu alın, gelin. Haftalarca randevu aradım, bulamadım. En son pes ettim. Sorunlar gün geçtikçe arttı. En son geçen sene, yaz mevsiminin son günlerinde, telefonumun ekranının köşesinde bir ayrılma fark ettim. Sancılı bir süreç sonrasında, Akasya şubenize götürdüm.


Ekranında bir sorun olduğunu, bunun benimle bir ilgisi olmadığını söylediler. (Telefonumun üstünde çizik bile olmaması bunu doğrular nitelikteydi.) Seri üretim ürünlerinde bu tür nadir hatalar olduğunu, da ekleyip özür dilediler. Haklılardı. Olabilirdi. Teknoloji biraz da şans işiydi. Olabilir, dedim.


Teslimden bir süre sonra telefonumda kendi kendine titreme, ısınma gibi sorunlar başladı. Yoğundum. Çalışıyordum. Ben bekledikçe telefonum daha da enteresan bir tutum içerisine girdi. Titremeler, donmalar, kapanmalar, açılmalar… Kış seyahati yaptığım sırada telefonumun ekranında bir açılma daha gözlemledim.


Sorunsuz bir deneyim yaşamak için tercih ettiğiniz bir ürünün sizi böylesine zor bir durumda bırakması, teknolojiyle en çok içli dışlı olmanız gereken zamanlarda sizi böylesine zor durumlarda bırakması can sıkıcıydı.


Neyse, seyahatte döner dönmez, çağrı merkezi elemanlarınızın da tavsiyesiyle cihazımı onarıma gönderdim. Bir süre sonra, cihazdaki hasarı benim yapamayacağımı, bunun benim dışımda geliştiğini söylediler ve yeni cihaz gönderme kararı aldıklarını bildirdiler. Başta pek sıcak bakmadım. Bu cihazı istemiyorum, dedim. Sorun yaşamıştım. Hatta, mahkemeye bile gitmeyi düşündüm, kısa sürdü. Bir daha sorun yaşayıp yaşamayacağımı sorduğumda; “Asla böyle bir şey olmayacağını" bildirip, özürlerini ilettiler. Güvendim. Hoş görmek gerekir böyle şeyleri, dedim içimden.


Dört ay oldu ki, cihazımın ekranı tekrar ortasından ayrılmaya başladı. Üstelik, yine cihazımın üzerinde, ekranındaki kullanıma bağlı kılcal çizikler dışında, çizik bile yok! Eğer (Pazartesi günü) beni tatmin eden bir dönüş yapmazsanız, hukuksal süreç başlayacağım.


Olay Numarası: 100584065***

Oğuzhan Oğuzhan 4.491 Okunma
Yorum Yap
Ziyaretçi Yorumları