09 Temmuz 2019
#12236469

iPhone Sattığı Ürünün Arkasında Durmuyor

23.04.2019 tarihinde Vatan Bilgisayar Konya şubesinden iPhone 7 Plus Black telefon aldım. Telefonun titreşime alma tuşunda açıklık olması gevşeklik sorunu nedeni ile 18.05.2019 tarihinde servise iade değişim için götürdüm cihazda teknik sorun olmadığı söylenerek Apple teknik servisince cihaz mağazaya iade gönderilmiştir.


Vatan Bilgisayar mağaza müdürü ve teknik servisi cihazdaki tuşun işlevini yaptığını fakat ses açık konumunda iken tuşun gevşeme ve açıklık oluştuğunu teyit etmelerine rağmen Apple firmasını üründeki arızayı kabul etmemesi nedeni ile telefonumun değişimini yapamadıklarını belirtiyor. 22.06.2019 tarihinde cihazı tekrar Vatan Bilgisayar'a değişim talebi ile servis kaydı oluşturarak geri verdim.


Firma Apple Türkiye ile görüşerek sorunumu çözmeye çalıştığını kendisinin Apple tarafınca cihazın kabul edilmeden iade alamayacağını söylüyor. Dünya çapında bu kadar önemli ve ciddi bir markanın bu şekilde kullanıcılarını mağdur etmesi taleplerini görmezden gelerek umursaması çok büyük bir ayıptır. Uzun yıllardır bir Apple kullanıcısı olarak markaya duyduğum güvenin sarsılmasına neden oldu kurumsal kimliğine yakışmayan hareketler yapmaktadır. Benim bu sorunumla ilgili olarak bana yardımcı olunmasını bekliyorum.

Emrah Emrah 5.880 Okunma
Yorum Yap
Ziyaretçi Yorumları