sta-1-hoverYetersiz Çözüm

İPhone Onarıma Bıraktığım Cihaza Yetkisiz Değişiklik

Mücahit Mücahit06 Kasım 2019 16:44

28.10.2019 Tarihinde Samsun Başarı Teknik Servisi ne bıraktığım Apple marka Iphone7 cihazımı bıraktım. Onarım ihtiyacı duyduğum nadiren yaşanan problemler; Wi-Fi ve hücresel zayıf sinyal ve aramaların düşmesi problemi ve sürekli yaşanan problem ise Touch ıd her zaman tanımaması bataryanın çabuk bitmesi (çok fazla program kurulu olmamasına rağmen) ve düzenli olarak yaşanan videolarda ses kaydı alırken arka planda gelen cızırtı sesiydi. Son zamanlarda bu cızırtı sesi farklı bir boyuta gelip ses kaydı alırken kişi sesini algılamayıp sadece şırıltı sesi vermeye başlamıştır. Bu şikayetlerden bıraktığım ve daha önce hiç servis içi veya servis dışı herhangi bir müdahale tamir Elle kontrol, fabrika ayarlarına çevirmek dışında iTunes le yazılım dahi atılmamış cihaza "yetkisiz değişim" gerekçesiyle 3220,00 TL fatura çıkartılmıştır.

Cihaza dışarıda hiçbir müdahale sağlanmamıştır. Yere kesinlikle düşmemiş herhangi bir su sıçrama dahi olsa gelmemiş oldukça temiz kullanılmış ekran filmi çıkartıldıktan sonra teslim ettiğim kişinin de söylediğine göre sıfır ayarında görünmektedir. Teslim ettiğim kişiye özellikle sorduğumda cihazı kaç günde teslim alırım onarılır mı yoksa değişim mi alırım dediğimde değişimi biz gerçekleştirmiyoruz biz elimizden geldiğince onarmaya çalışıyoruz olmazsa gönderiyoruz çünkü değişime gönderdiğimiz merkez çoğu zaman haybeye yetkisiz değişim diye rapor çıkartarak cihazı garanti dışı bırakıyor beyanında bulunmuştur.

Bu beyan sonrası binbir korku ile cihazı teslim ettim ve korktuğum başıma geldi. Başka bir resmi teknik servis olan esc ye durumu izah edip bilgi almak istediğimde Apple tarafı bunu artık çok sık yapıyor Tüketici Hakem Heyeti'ne şikayette bulunmanız gerekmektedir şeklinde beyanda bulunmuştur. Cihazım 22.02.2019 tarihinde faturalandırılmış 8 aylık bir cihazdır. Bu tutarı ödemek gibi bir durumum yok, tamamen haksız yere kesilen bir faturadır, cihaza herhangi bir müdahale kesinlikle uygulanmamış değişen ya da içeride benden kaynaklı değişen ya da zarar gören bir parça kesinlikle bulunmamaktadır. Ve bu olaydan çevremde kime bahsetsem "Sen adamını bulamamışsın param parça cihazları bile sıfırıyla değiştirebiliyorlar tanışın olduğunda" deniliyor. Apple teknik servisinde ki çalışanların tanışlarının ödemesi gereken tutarı haksız yere bizi mağdur bırakarak faturalandırması adalet dışıdır.

  • - Görüntüleme
counter-icnSizin de benzer bir şikayetiniz varsa
  • Yorum yazabilmek için ya da .

İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

İlginizi Çekebilecek Diğer Şikayetler