19 Ekim 2019
#12813046

iPhone Onarım Yapmayacağı Telefona Randevu Veriyor

Garantisi dolmuş olan iPhone 7 telefon pilini ücretini de ödeyerek değiştirmek üzere Apple Zorlu Center'dan randevu aldım.


Mağazaya vardığımda ise yurt dışı cihaz olduğu için servis veremeyeceklerini söylediler. Danışman bunun kendi uygulamaları olmadığını, devletin izin vermediğini iletti. Mağaza müdürü ile görüşmek istedim, E*** hanım bu konunun bana gelen randevu e-postasında yazdığını iletti. Yazmadığını gösterdiğimde de başka bir yetkili çağırdı, meğer telefonun kullanma kılavuzunda farklı ülkeden servis almak istenince kısıtlama olabileceği yazıyormuş. Sanki çok insan kullanma kılavuzu okuyor. Randevuyu Apple'ın kendi uygulamasından alıyorum, telefonumun IMEI bilgisi ile hangi ülkeden alındığı belli, ne işlem yapmak istediğim belli, hangi ülkede servise girmek istediğim belli. Madem böyle bir engel var o zaman randevu verme, bir uyarı çıkar, en olmadı mailin içine yaz.


Ne verdiğim taksi parasını ne de yolda geçen 4 saat zamanımı helal etmiyorum. Koskoca yazılımın içinde bahsettiğim kontrolü koymak son derece basit, ama yapmak isteyene tabi, umurlarında olsaydı yaparlardı. Bu kadar çok kazanınca pek de umurunda olmuyor demek ki firmanın.

Eşref Eşref 2.788 Okunma
Yorum Yap
Ziyaretçi Yorumları