İphone Onarım Merkezi Yetkisiz Müdahale Diyerek Cihazımı Garanti Dışı

Furkan Furkan08 Eylül 13:15

Elimde bulunan iPhone 6s Plus model cihazımın aşırı ısınma kendi kendine açılıp kapanma vs bulunan birkaç arızasından dolayı 22.06.2020 tarihinde Başarı Teknik Servisine teslim ettim. Onlarda Apple Onarım Merkezine gönderdiler. Apple Onarım Merkezi cihazımı ekranını değiştirip bana gönderdi. Cihaz bana ulaştığında sessize alma tuşunun çalışmadığını ve telefonun ısınma problemi vs problemlerinin olduğunu fark ettim. Elimde yedek telefonum olmadığından dolayı cihaz elime ulaşır ulaşmaz yetkili servise gönderemedim. Yedek cihaz alır almaz cihazın sorunlarını yazıp tekrardan aynı cihazı Başarı Teknik Servise gönderdim. Cihazıma yetkisiz müdahale tanısı koyup onarmadan bana geri gönderdiler. Bende Apple müşteri hizmetlerini arayarak böyle bir müdahalenin söz konusu olmadığını yanlış tanı koyulduğunu cihazımın tekrar incelemesini istedim. Cihazımı tekrar incelemek üzere kabuk ettiler. Tekrar yetkili servise gönderdim ve tekrar aynı tanıyı koydular. İnanır mısınız cihazımda bir tane bile çizik yok. Bu duruma oldukça çok şaşırdım ve çok üzüldüm. Çünkü sayısını tam hatırlamıyorum belki 8 belki 10. İPhone um bu zamana kadar telefonumu bir kere bile tamirciye götürmedim ya da kendim herhangi bir müdahalede bulunmadım. Cihazlarım sırf zarar görmesin veya çizilmesin diye ekran koruyucusuz kılıfsız kullanmadım. Hepsine can gözüyle baktım. İCloud hesabımdan inceleme yaptığınızda hangi model telefonları kullanmışım kaç tane iPhone kullanmışım hepsini sisteminiz üzerinden göreceksinizdir ve şimdiye kadar hiçbiriyle yetkili servislik durumum bile olmadı. Telefonum sizden nasıl geldiyse aynı şekilde size gönderdim kendim hiçbir şekilde müdahalede bulunmadım bulunmamda. Zaten hiç kimse bir cihazın garanti dışı kalacağını bile bile cihaza herhangi bir müdahalede bulunmaz. Garanti kapsam şartlarını bildiğimden dolayı böyle bir hataya düşmemde zaten. İlk defa iPhone mu garantiye verdim ve böyle bir durum ile karşı karşıya kaldım. Çok mağdurum. Bu konu beni maddi ve manevi olarak çok yıprattı. Yaklaşık 5-6 ay önce 2400 TL'ye aldığım cihazımın arızası onarılmadığından ve garanti dışı kalmasından dolayı maddi ve manevi olarak zarardayım. Bu konudaki mağduriyetimin giderilmesi için Tüketici Hakem Heyetine dilekçemi verdim.

 • - Görüntüleme
 • 1Destekçi
 • 3Yorum
counter-icnSizin de benzer bir şikayetiniz varsa
 • Yorum yazabilmek için ya da .

 • profile-icon Mine 14 Eylül 10:40  

  Aynısını yaşıyorum iPhone 6s telefonlarının hepsi bozuk.

  Cevapları Gizle (2) arrow
  profile-icon Burhan 20 Eylül 23:14  

  Arkadaşlar sorun için nasıl bir yol izliyorsunuz? İğne ucu kadar çiziği dahi olmayan 7 Plus cihazıma aynı şeyi söylediler. Hakkınızı aradınız mı?

  profile-icon Ayten 16 Eylül 05:28  

  Apple yetkililerinin sanırım son dönemde buldukları sorumluluk almama jargonu: "yetkisiz müdahale " aynı jargonu eşimin telefonu için de kullandılar

İlginizi Çekebilecek Diğer Şikayetler