sta-1-hoverYetersiz Çözüm

iPhone KVK Bostancı Onarım Hataları!

Volkan Volkan14 Haziran 2019 21:28

Garantisi devam etmekte olan iPhone 7 cihazımda şarj ömrü konusunda servis uyarısı verdi ve buna istinaden randevu alıp cihazımı servise bıraktım. 2-3 gün sonra tarafıma mesaj geldi. Cihazın onarıldığını düşünerek servise gittim. 500’den fazla şarja takıldığı için kullanım hatası olduğunu söylediler. Garantili cihazın bataryasının ömrünün kullanımımda dolayı olduğunu ve 400 küsur TL yerine kampanyadan faydalanıp 189 TL'ye onarılabileceğini söylediler. Ödedim. Onarım yapılacak ve tarafıma 2 iş günü içerisinde teslim edilecekti. Maalesef 6-7 gün sonra elime ulaştı. Ayrıca (garantisi devam eden cihazı açılmayacak şekilde dizayn edilmiş bir cihazı ücret ödeyerek onarım yaptırdım).

Sorun bundan sonra başladı. Kullanımımdan ortalama 10 gün sonra cihazın ekranının kasasından ayıldığını fark ettim. Sol tarafında ekranında hiçbir çatlak olmadan şişti cihaz. Piyasada ki en güzel yazılım ve cihaz olduğunu düşündüğüm; tercih ettiğim bir markanın problem yaratması ve sattığı mala karşı bu kadar savunma bazlı hareket etmesi çok keyifsiz. Sonuç olarak hayatımızın odak noktasında banka ve ticari sosyal medya hesabımı yönettiğim cihazı yedekleme alıp sürekli servise götürmek zorunda bırakılıyorum. Apple destekle konuştuğumda hissettiğim durum şudur; zaten biz bunun üzerine 5 adet daha cihaz çıkarttık alıverin bir tane daha gibi yaklaşımda bulundular ve tekrar KVK servisinde randevu oluşturdular.

Yarın tekrar KVK servisinde randevum var alacağım cevabı merak ediyorum. KVK'nın hatalı onarımı ve bunun üzerine yaptıkları onarıma ücret ödemem kabul edilebilir durum olduğunu düşünmüyorum. Onarımdan sonra fiziki özelliği değişmiş cihaz için oluşturacakları kalıp cevaplarını merak ediyorum doğrusu. Ayrıca en kısa zamanda fotoğrafını paylaşacağım.

  • - Görüntüleme

Cevaplar

profile-icon Volkan 27 Haziran 2019 14:50

Geçen süreçte ;hiçbir şekilde açılmamak üzere tasarlanmış garantili telefonumu bataryasını değiştirmek için ücret ödeyip, onarımdan sonra telefonun ekranın kasasından ayrılması... Çok komiksin KVK. Efendim mikrofonunda delik varmış. Bu yüzden '3500 TL öderseniz size yeni telefon verebiliriz' söylendi. Ayrıca mikrofonun telefonun şişmesiyle ne alakası var. Yarattığın sorunu gider mikrofonla alakalı onarım isteyen olmadı zaten. Çalışan cihazı getirdiğiniz hale bakın. Tüketici Hakları mahkemesine vereceğim ve kesinlikle hiçbir güç Apple ürünleri kullanmamı sağlayamaz. Her sene telefon aldığımız firmanın niteliksizliğine bakarmısınız. Ayrıca çok garip servislerinizde çalışan insanlar sistem dışı ücret talep edip telefon yeniliyorlar. Ürünün arkasında durmayan Apple ve yetkin olmayan KVK... Bağırıp sesimizi yükseltmedik yapılan saygısızlığa bak. Geliyorum KVK. Saygılar.

counter-icnSizin de benzer bir şikayetiniz varsa
  • Yorum yazabilmek için ya da .

İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

İlginizi Çekebilecek Diğer Şikayetler