iPhone İPhone Başarı-Egemek Teknik Servisleri

Fatih Fatih10 Eylül 14:20

22-08-2020'de iPhone7 telefonumu şarjı çabuk bittiği için İzmir Çankaya'da bulunan Başarı Teknik servise batarya değişimi için bıraktım 350 TL karşılığında servis bataryamı değiştirdi. Bundan tam 4 gün sonra telefonum durup dururken kapandı ve asla açılmadı. Zaten Başarı Teknik servisin saçma bir saati var 11-16 arası hafta içi çalışıyorlar sonrasında iPhone İstanbul müşteri hizmetleri ile görüşüp telefonu Alsancak'taki egemek servise götürmem konusunda yönlendirildim. 

Egemek 1 hafta sonra bana cihazın açılmadığını onarılamayacağını yenisi ile değişim yapılabileceğini onunda garantisinin 3 ay olduğunu aktardı. Şimdi sorun şu ki benim telefonumun pil dışında hiçbir problemi yoktu. Başarı bataryayı değiştirdikten 4 gün sonra telefon kapandı ve açılmadı daha önce hiç sorun yaşamadığım halde pili değiştikten 4 gün sonra olması nasıl bir rastlandı. Hadi bu rastlantı egemek telefonun tamir edilemeyeceğini aktarıyor Başarı bunu pil değiştirirken görmedi mi neden 350 TL benden talep etti.

 Bu telefonun pil dışında farklı problemleri olabilir bilgisi vermedi. Neden yetkili servise götürüyoruz neden iPhone kullanıyoruz şimdi benim mağduriyetim ne olacak başarıdan sonra bozulan telefonum ya da boşu boşuna verdiğim 350 TL ya da 2 haftadır telefonsuz kalıp iş yerinden sürekli izin alıp servis servis gezmem. 

Ya da telefonda olan bankacılık dahil hiçbir işimi halledemem dava yoluna gideceğim böyle insanlarla oynayan etik iş ahlakından uzak çalışma şekli olamaz mağduriyetim giderilmiyor. Garantisi bitmiş telefonlar için tüketici lehine emsal mahkeme kararları mevcut konuyla ilgili hem iPhone hem Başarı Teknik servisten bu yaptıkları saçma iş tutuşu için sonuna kadar hakkımı arayacağım.

  • - Görüntüleme
  • 1Destekçi
counter-icnSizin de benzer bir şikayetiniz varsa
  • Yorum yazabilmek için ya da .

İlginizi Çekebilecek Diğer Şikayetler