iPhone iPhone 11 Isınma Sorunu

Zeynep Zeynep4 hafta önce

iPhone 11 256 GB aldım 30 Ağustosta. Telefonu kurdum şarj ettim ayarladım ilk telefon görüşmemde baktım sağ kısmı çok ısındı. Telefon arka planda indirmeler güncellemeler yapıyordur diye çok üstelemedim. Ertesi gün telefonu elime alıp yaptığım her işlemde ısınıyor. Arama motorundan bir şey aradığımda, telefon görüşmesi yaptığımda, video izlediğimde... Vatan Bilgisayar'dan almıştım direkt bu sorundan dolayı iade etmek istedim böyle bir şey yapılamayacağını söylediler. Servise gönderebilecek dilerseniz dendi. Bir süre kullanın bu şikayet devam ederse gönderelim dediler. Apple destek birimi ile görüştüm. Bana telefonu kapatıp açın dendi:) olmazsa sıfırlayın o da olmazsa servise yollayın dediler. 

Dedikler her şeyi yaptım. Telefonumun ısınma sorunu devam edince 3. Haftasında servise yolladım. Bana telefonun sorunu olmadığını, testleri başarıyla geçtiğini yazan bir rapor gönderdiler. Tekrar kurdum telefonu ve ısınma sorunu devam ediyor. Apple destek ile tekrar görüştüm ısınma sorunu çok normal diyorlar. Yani telefon kendini soğumaya almadıysa sorun yok hanımefendi diyorlar. Bana attıkları maillerde ısınma sorununun normal olduğunu anlatan bir makale de var.

 Ama o makaledeki işlemleri yapmadığım zaman ısınıyor olmasını açıklayamıyorlar. Bu durum üzerine telefonu aldığım mağazada arkadaşımı aradım 6-7 dakika konuştum kapadım ve orada bu konuyla ilgili arkadaşlara gösterdim telefonun ısınmasını. Normal olmadığını onlar da gördü ve tekrar incelemeye yollayıp bu sefer Vatan Bilgisayar durumla bizzat ilgileneceklerini ifade ettiler. 

1 aydır telefonu kullanamadım resmen. Tüketici Hakem Heyetine de başvuramıyoruz telefonun fiyatından dolayı. Eğer bu sorun çözülmezse ya mahkeme yoluyla çözmeye çalışacağız. Ya da  para verip aldığımız telefonun sorunlu olduğunu bile bile mecbur kalıp kullanmaya devam edeceğiz. Apple destek ile yaptığım görüşmelerden sonra aldığım mailler (1 Eylül, 14 Eylül, 29 Eylül) İnceleme raporu ve inceleme sonucunu ekledim. Bir de son inceleme ve değişim talebinin belgesini ekledim.

counter-icnSizin de benzer bir şikayetiniz varsa
 • Yorum yazabilmek için ya da .

 • profile-icon Meryem 3 hafta önce  

  Şu an da sorunum yok ama korku bende de hala var. Yepyeni hiçbir sıkıntısı olmayan telefonun nasıl böyle büyük problemi olabilir anlamıyorum hem de çoğu kişinin başına gelmiş... Ara ara ısınıyor telefon ama bence bu normal ısınma :) korkusu kaldı içi

 • profile-icon Meryem 3 hafta önce  

  Merhaba aynı sorun bende de vardı. Çok iyi anlıyorum sizi kimseye telefonun normal şekilde ısındığını anlatamıyorsunuz. Sağ tuşun oradaki ısınma A13 çipten kaynaklı ısınıyormuş o biraz normal hızlı işletim sisteminden kaynaklı.

  Cevapları Gizle (4) arrow
  profile-icon Zeynep 3 hafta önce  

  Umarım yeni cihazınızda aynı sorunu yaşamazsınız. Ben değişim olursa yine aynı sorunu yaşayacağımdan korkuyorum artık.

  profile-icon Zeynep 3 hafta önce  

  Son 2 görüşmem kıdem departmanı ile oldu zaten. Şu an cevap bekliyorum. Sizin nasıl sonuçlandı?

  profile-icon Meryem 3 hafta önce  

  Sonuç olarak Telefonum değiştirildi. İPhone 11lerde ısı sorunu çok yaygın bu yüzden eğer anakartla ilgiliyse sorununuz direk değişim yapıyorlar.

  profile-icon Meryem 3 hafta önce  

  Ben istanbuldaydım ve kendim mağazaya götürüp teslim ettim. Kıdemli departmanla görüştükten sonra. Apple müşteri hizmetleriyle görüştüğünüzde kıdemli departmanla görüşmek istediğinizi belirtin. Ben 3. Aramamda görüşebildim...

İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

İlginizi Çekebilecek Diğer Şikayetler