iPhone İOS 14 Güncellemesi Telefonumu Bozdu

Emrah Emrah4 hafta önce

İPhone X marka telefonuma iOS 14 güncellemesini yaptıktan sonra daha önce hiçbir sorunu, sıkıntısı olmayan telefonum 3 dakikada bir kapanıp açılmaya başladı. Öncesinde batarya sorunu olabileceği Apple müşteri hizmetleri tarafından telefonda bana söylendi. Batarya ömrüm %86 olmasına rağmen Apple yetkili servisi olan Troy Aqua Florya mağazasına götürdüm. Bazı güncellemelerden sonra bu tarz sorunlar yaşanabildiğini çevremden duymuştum, bu kez servis yetkililerinden de aynı cevabı aldım. Telefonumun yapılan kontrollerinden sonra ana kart arızası olduğu söylendi. Telefon analiz ve verilerinden de anlaşılacağı üzere telefonumda daha önce hiçbir sorun yaşamamıştım. Apple tarafından gönderilen güncelleme ile telefonum bozuldu. 

Değişim yapılacağı söylendi ancak garantimin bitmesi sebebi ile bu değişimin 7 bin küsur liraya yapılabildiği de tarafıma iletildi. Ana kartı bozanın Apple şirketinin yaptığı güncelleme olmasına rağmen, kusurlarını kabul etmeyip bana fatura ettiler. Telefon değişimi istemediğimi verilen rakamı ödeyemeyeceğimi arızanın tamirini talep ettiğimi söylediğim mağaza çalışanı 'Apple ana kart tamiri yapmıyor, ücretli bile olsa' diye cevap verdi. 

Kısacası Apple hem gönderdiği güncelleme ile sıkıntısız telefonumu bozdu, tamir etmeyerek beni yeni bir telefon almaya mecbur bıraktı. Bu durumdan şikayetçiyim telefonum hala Troy Aqua Florya mağazasında pazartesi günü de Tüketici Mahkemesi yolu ile başlayarak bu işin takipçisi olacağım. Daha önce güncellemeler ile eski telefonları yavaşlattığını açıklayan Apple'ın benim telefonumu da bilinçli olarak bozarak yeni telefon almama sebep olması sürpriz olmadı benim açımdan.

counter-icnSizin de benzer bir şikayetiniz varsa
  • Yorum yazabilmek için ya da .

İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

İlginizi Çekebilecek Diğer Şikayetler