iPhone iCloud Çıkmazı Ve Müşteri Memnuniyetsizliği.

Hasan Hasan05 Kasım 2019 21:46

03.11.2019 tarihinde adıma kayıtlı faturalı iPhone se 16 GB telefonum iOS 13.2 güncellemesi sonrası iCloud şifremi unutmam ve yanlış denemeler yapmam nedeniyle Apple kimliği etkisizleştirildi uyarısı aldım. Bu nedenle 04.11.2019 tarihinde gerek Apple destek gerekse çağrı merkezinden aldığım yanıt fatura ibrazı ya da kurtarma başvurusu talep etmem şeklinde oldu. Ben fatura ibrazında bulunacağımı bildirmeme rağmen gönderdikleri link benden tekrardan iCloud şifresi istedi!

Bu nedenle bu yöntemi kullanamadım ve müşteri temsilcisi vasıtasıyla kurtarma talebi oluşturmak zorunda kaldım. Ve kurtarma talebinin cevabı olarak tarafıma cihazın 13 gün sonra Apple kimliğinin sıfırlanacağı bilgisi verilmiştir. Telefonu bu süre zarfı içerisinde kullanamıyorum. Apple gibi bir firmanın sırf güvenlik sebeplerinin arkasına sığınarak bu sürecin uzadığını bildirmesi geçerli bir açıklama değildir.

Bahsettikleri sistem her ne şekilde işliyorsa işlesin satış sonrası müşteri memnuniyetini sağlayamadıktan sonra ne kadar güvenli olduğunun bir önemi yoktur. Parasını verip aldığım, adıma kayıtlı olan bu cihazın en kısa zamanda kullanıma açılmasını talep ediyorum. Bu sorunun en kısa zamanda çözülmesini ve mağduriyetimin giderilmesini rica ediyorum.

  • - Görüntüleme
  • 1Yorum
counter-icnSizin de benzer bir şikayetiniz varsa
  • Yorum yazabilmek için ya da .

  • profile-icon Ziyaretçi 03 Aralık 2019 12:59  

    Merhaba sorununuz çözüldü mü?

İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

İlginizi Çekebilecek Diğer Şikayetler