İPhone Güncellemesi Sonrası Ses Ve Arama Problemi

Barış Barış3 ay önce

Hiçbir problemi olmayan iPhone 7 telefonuma 13.2.2 güncellemesinin hemen ardından İÜ problemler ile karşılaştım:

*Video kayıt yapıyor fakat hiçbir şekilde ses kaydı yapmıyor, (hoparlör simgesi mat aktif değil), *Telefonla arama yapılmıyor, dışarıdan da aranamıyorum, * telefonu kapatıp açtığımda Wi-Fi bin gelmesi 5 dk'yı buluyor. Yani şu anda telefonu kullanamıyorum. Yaşadığım problemleri Apple Destek ile görüştüm ve her dediklerini yaptım en sonunda telefonu tamamen iTunes den fabrika ayarlarına döndürerek yeni bir phone olarak kurdum fakat problem yine çözülmedi.

Sistemden randevu alıp yaşadığım yere yakın olan Ümraniye Meydan AVM içindeki Media Markt içinde Apple yetkili servisine götürdüm bugün ve yetkiliye problemi anlattım kendisi telefonu kontrol bile etmeden 10 Sn. İçinde ''bunun donanımsal problemi var, ses entegresi gitmiş ve bu parçanın değişimi olmuyor komple telefonun değişmesi lazım'' dedi. Cihazın neyi varmış diye bile bakmadan kontrol etmeden sadece sistemden garantisini kontrol ederek bana 3000 TL gibi bir fiyat çıkardı. Neredeyse telefon fiyatına onarım ücreti çıktı yani.

Güncellemeye kadar telefonumu sorunsuz kullanırken güncellemeden sonra telefonumun kullanılamaz hale gelmesinden neden ben sorumlu oluyorum anlamış değilim. Hadi telefon düşmüş olsa- suya düşmüş olsa kırılsa ezilse... Vs. Kullanıcı kaynaklı nedenlerden kaynaklansa kabulleneceğim tabii ki ama sistemsel güncellemeden sonra bunun yaşanmasından dolayı mağdur durumdayım. Değerli yetkililerden yardım bekliyorum lütfen.

  • - Görüntüleme
counter-icnSizin de benzer bir şikayetiniz varsa
  • Yorum yazabilmek için ya da .

İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

İlginizi Çekebilecek Diğer Şikayetler