İPhone Güncellemeden Sonra Ses Sorunu!

Beste Beste26 Kasım 2019 10:26

2017 yılında aldığım iPhone 7'de son güncellemeyi yaptığımdan beri ses sorunu yaşıyorum. Telefon görüşmesi yapılamıyor, ses kaydı alınamıyor, video çekilirken mikrofon çalışmıyor, kulaklık takılıyken ses hoparlörden geliyor. Destek ile konuşmam sonucu yazılımsal bir sorun olabileceği ve güncelleme geri alınırsa düzeltilebileceği üzerine bilgilendirildim ve teknik servise yönlendirildim. Teknik servis bunun "kronik" bir sorun olduğunu, birçok iPhone kullanıcısının yaşadığını, düzeltilmesinin mümkün olmadığını söyledi. Kullanıcı hatası ile ilgili değilmiş, parça değişimiyle veya herhangi bir şekilde düzelmesi imkansızmış. Bana verebildikleri tek teklif, 3000 TL karşılığında yeni bir iphone7 satmak oldu (şaka gibi).

Her kullanıcının başına gelebilecek olan bu sorun düzeltilemiyormuş . Çünkü Apple henüz bu sorunu düzeltecek bir yazılım çıkarmamış. Neden çıkarmıyor diye soracak olursanız, bu sorunun cevabını size ne teknik servis, ne apple care ne de başka bir yetkili söyleyebilir ama cevabın yeni çıkan telefonların satışını gerçekleştirmek olduğunu 8 yaşındaki bir çocuk dahi bilir. Apple çözümsüz, Apple destek falan değil. Birçok Apple teknik servis görevlisiyle konuşmam sonucunda anladım ki telefonumu çöpe atmam dışında yardımcı olacak bir şey söylemiyorlar, işin acı kısmı taksiti henüz bitti,işin acı kısmı yakın zamanda Macbook aldım; Apple kalitesine, ilgisine, uzun ömürlülüğüne güvenerek.

Bundan sonra hiçbir zaman, ama hiçbir zaman Apple'dan herhangi bir ürün almayacak, aileme de aldırmayacak, yakın çevrem alacak olduğu zaman da onlara yaşadığım bu mağduriyeti anlatarak almamaları konusunda ikaz edeceğim. Hem her sene piyasadaki en pahalı telefonu çıkar, bu fiyat bu telefona değer diyerek pazarla; hem de 24 ay geçti diye sattığın ürünün arkasında durma. Yazıklar olsun Apple.

  • - Görüntüleme
counter-icnSizin de benzer bir şikayetiniz varsa
  • Yorum yazabilmek için ya da .

İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

İlginizi Çekebilecek Diğer Şikayetler