08 Kasım
#12925142

İPhone Garantili Ürün İçin Para İstiyor!

Apple garantili cihaz için ücret istiyor! Apple’in ürettiği iPhone 7 cihazı garantisi devam ettiği halde teknik servise bıraktım. Ancak daha cihaza bakılmadan ücret alabileceklerini söylediler. Telefonun onlarca problemi var.


Kendine kendine reset atıyor, kamera düzgün çalışmıyor, dokunmatik düzgün çalışmıyor, şarj olmuyor... Ve daha sayamadığım bir sürü soru mevcut. Bütün bunlara rağmen Apple yetkili servis ve destek veren birim benden ücret talep edilmesini savundular. Eskisi gibi olmadığını söyleyebilirim. Mağdur edildim.


Hiçbir şekilde cihazımı para almadan onarmayacaklarını söylediler. Cihazım hala Apple garanti kapsamında olduğu halde bunu yaptılar. 319₺ vermeden cihazın sorunlarına bakamayacaklarını söylediler ve Apple destek birimi de bunu onayladı. Şimdi garantisi devam eden bir ürün için para istemek her şey den önce etik mi? Hem benim cihazımı 1 hafta bekleteceksiniz sonra da hiçbir problemini tespit etmeden varsayımlarla pil ücreti isteyeceksiniz.


En sonunda “eğer 319₺ vermezsiniz hiçbir işlem yapılmayacak cihazınız için” dediler ve garantisi devam eden cihazı onarım yapmadan iade ettiler. Şu an bozuk bir şekilde telefon bende. Bu kadar mağdur edileceğimi cidden düşünmemiştim.


Bir sürü para verip muhatap bulamamak? Buradan da duyuruyorum bana şikayet etsen de avukatlarımız var biz kazanırız dediler. Yazıklar olsun sana Apple... Hem tehditvari dil kullanıyorlar artık hem de para istiyorlar!

Nevzat Nevzat 2.194 Okunma
Yorum Yap
Ziyaretçi Yorumları