İPhone Garantili Telefonumu Garanti Dışı Bıraktılar!

Mahmut Mahmut05 Mart 14:44

İPhone 6s Plus 32 GB, Silver marka ve model telefonumun titreşim ve batarya arızası nedeniyle garanti kapsamında onarılması maksadıyla Apple yetkili servis sağlayıcısı olan Tekirdağ Gürgençler servisine 10.02.2019 saat:15:42'de teslim ettim. Aynı gün saat 19:00 civarı cihazımın bataryasının değiştirilerek teslime hazır olduğunu 0507 1***9 59 numaralı telefon ile arayarak bildirdiler titreşim arızasının giderilmediğini 1 ay kullanıp tekrar servise getirmemi söylediler fakat kabul etmedim.

Cihazımın onarılarak tarafıma teslim edilmesini talep ettim. Bunun üzerine cihazımı Apple onarım merkezine gönderdiler. Orada yapılan incelemelerde cihaz üzerinde yetkisiz tamirat ve onarım yapıldığı gerekçesiyle garanti dışı kaldığını belirterek herhangi bir onarım yapmadan Telefonumu tarafıma teslim ettiler. Cihazı aldım kontrol ettiğimde telefonumun ön ve arka kameralarının ve flaşının çalışmadığını tespit ettim.

1. Telefonumu titreşim ve batarya arızası sebebiyle Apple yetkili servise götürmüştüm cihazı kontrol ederek teslim aldılar fakat geri teslim aldığımda cihazımın titreşim ve batarya arızası giderilmediği gibi ön ve arka kameraları ile flaşı da çalışmayan bir şekilde teslim ettiler. 2. Cihazımın yetkisiz onarımdan dolayı garanti kapsamından çıktığı gerekçesiyle herhangi bir garanti kapsamında onarıma uygun olmadığı için iade ettiler. 3. Telefonumun garanti kapsamında olması ve yeni aldığımdan daha önce hiçbir şekilde onarım veya herhangi bir maksatla Apple Yetkili Teknik servis dışında onarım yaptırmam mümkün değildir yaptırmadım da ve bunun bilincinde olan tüketiciyim.

Yaklaşık 1 senedir telefonumu kullanamıyorum beni çok mağdur ettiniz gerekli bütün işlemleri de başlattım.

  • - Görüntüleme
  • 1Destekçi
counter-icnSizin de benzer bir şikayetiniz varsa
  • Yorum yazabilmek için ya da .

İlginizi Çekebilecek Diğer Şikayetler