iPhone ile ilgili

Şikayetin Durumu

  •   Yayında
  •   Cevaplandı
  •   Çözüldü

Samet'in şikayet sonucundan memnuniyeti

         
  • profile
1 Destekçi
  5 Yorum

iPhone Garantili Olan iPhone Se 2020 Cihazıma Servis Bakmadı!

4.091görüntüleme
Samet
Samet 25 Kasım 2020 17:54

iPhone se 2020 model Amerika'dan aldım ve sorun çıktı cihazda model numarası A2275 miş ve uzman departman ile görüştüm bu model numaralı cihazlar Türkiye'de destek almıyormuş yani yurt dışından cihaz alırken Türkiye'de servis geçerli mi ona bakın benim cihaz 1 yıl uluslararası garantiliydi bir de. Peki neden böyle dedim dedikleri şey parçaların modeli farklı aklım gelen soru adamlar Kanada ve Amerika'da cihazların parçaları diğer ülkelere satılan modellere göre daha kaliteli artık Apple ® Türkiye benim için bitmiştir artık ben bunu duydum tüm iPhone ve diğer modelleri kesinlikle ya ABD ya Kanada'dan alacağım çünkü çok daha kaliteli parçaları o cihazlarda kullanıyorlar. 2. Sorun Türkiye'de garantiye girmiyor. Dedikleri şey şu o parçaların üretiminde kullanılan kimyasallar Türkiye standartlarına uymuyormuş çok komik geldi dedim hangi kimyasal bende kimyagerim biliyorum dedim hangi kimyasal olduğunu bilmiyoruz dediler. Sonuç olarak ben yine bir Apple marka telefon alsam yine ABD ve Kanada'dan alırım. Kullandığı parçalar ülkeden ülkeye değişiyor maalesef şu anda hiçbir şey yapamadılar. Diyorum telefonu o zaman ABD'ye gönderin olmadı oradan parça getirin vergi farkını ben öderim dedim umursamadı bile sorununuz fazla önemli demeye getirdi. O çok övülen teknik servis sizde bilin istedim. Açıklamada kameradan gelen sesi ekledim uzman teknik eleman donanımsal dedi ve destek sağlanmadı.

  • profile
1 Destekçi
  5 Yorum

5 Yorum

Deniz
Deniz27 Kasım 2020 02:07
 

Dostum selam. İos14'ten sonra olmaya başladı bende de 2020SE var arka kamerayı açtığımda sanki kameranın lensi açılıyormuş gibi çıt sesi geliyor sendeki gibi. Ben de desteği aradım ayarları sıfırladık vsvs donanımsal olabilir dedi. Sınava hazırlanıyor

Samet
Samet27 Kasım 2020 09:18
 

Selam git servise ver değiştirsinler kamerayı burda benim amacım sadece servisi denemekti. Bende ki sorun yeniden başlatıyorum düzeliyor ama yine aynı sorun oluyor 5 gün sonra.

 2
Deniz
Deniz27 Kasım 2020 09:34
 

Servise de gitmek istemiyorum virüs vs yoğun burada bu aralar. Değiştirmezler falan hiç boşu boşuna ellemesinler. Sanmıyorum ki telefonu değiştirecekler. Senikini değiştirdiler mi?

 1
Samet
Samet27 Kasım 2020 12:36
 

Servis bakmadı telefon Amerika olduğu için yazdıklarımı okursan anlarsın. Bu ülkeden iPhone hayatta almam ya Kanada ya ABD alıp kayıt ettireceğim bundan sonra. Ki öyle de yaptım.

Tuğberk
Tuğberk02 Aralık 2020 09:31
 

Fabrika ayarlarına getirdikten sonra düzeldi mi bende de var çünkü se2020 ve telefonu kapatıp açılınca düzeliyor 5 gün sonra yeniden ses çıkıyor

Yorum yazabilmek için ya da .
profile-icon

Benzer Şikayetler