29 Temmuz 2019
#12342312

İPhone Garantiden Telefonun Geri Dönmesi

Sektörün lider firmalarından Apple iPhone 6 telefonunu kullanıyorum. Cihazımı yaklaşık 4 hafta önce ses açma kapama tuşunun kapalı durumdayken devamlı kendi kendine ses aç kapa yapması, şarjının %40'lara geldiğin de telefonun kendini kapatıp tekrar açtığımda %2-3 seviyelerinde açılması ve aşırı kasma sorunu ile garantiye gönderdim. Yaklaşık 1-1.5 hafta içerisinde telefonu hiçbir işlem yapmadan geri gönderdiler. Sebebi ekranın sağ üst köşesinde çıplak gözle çok dikkatli baktığınızda görülebilecek bir kırık var ne kullanıma ne de cihazın makyajının kötü olmasına engel değil. Verdikleri cevap benim kendilerine ilettiğim sorunların cevabı değil. Ayrıca bana gelen cevapta dilerseniz benim telefonumu alıp bana sıfır iPhone 6'yi 1900 küsur liraya gönderebileceklerini söylüyorlar.


Bu firmanın Türkiye’de ki aracıları iPhone 6'yi max 1200 liraya satıyorlar. İPhone'da kronikleşen bir hata ses açma kapama tuşunun kısık konumdayken devamlı sessiz Moda alıp sesli Moda geçmesi. Bunu hem eşimin telefonundan hem kardeşimin telefonundan biliyorum aynı sıkıntı onlarda da var ayrıca yaklaşık 1.1-5 sene telefon sektöründe teknik serviste çalışma geçmişim var. 1.5 yıl içinde hiç gelmediyse bu sıkıntıdan 100 tane telefon gelmiştir.


Dünya devi Apple teknik servis konusunda benim fikrimce sınıfta kaldı. Bundan sonra kendi tercihim ve çevrem de telefon ile ilgili bir alım olacağı zaman kesinlikle önerim Apple ürünlerinden yana olmayacaktır.

Ömer Ömer 3.757 Okunma
Yorum Yap
Ziyaretçi Yorumları