iPhone Garanti Uzatma

Murat Murat14 Şubat 18:59

Öncelikle bunu aktif halde Apple X, Apple 11 Pro Max, Aipad7. Nesil tablet, Apple watch 4, Apple Airpods 2 kullanan bir vatandaş olarak şikayette bulunuyorum

Kullanmış olduğu iPhone X telefonumda şebeke hatası nedeni ile garantiye gönderdim. Garantiye gönderdiğim zaman garantisinin bitmesine 10 gün civarı süre kalmıştı. Daha önce farklı bir firmada başıma geldiği için özellikle Müşteri temsilcisi ile görüşmem de ''garantiden geldiğinde cihazın garantisi bitmiş olacak aynı sorun devam eder ise ne olacak" diye sorduğumda. Bana "aynı sorun için 90 gün daha garantisi devam eder yanıtını aldım" ve garantiye gönderdim.

Servisten telefon geri geldiğinde şebeke ile ilgili hiçbir hata ve arızaya raslanmamıştır denilip tarafıma iade adildi. Fakat arıza aynı şekilde devam etmekte olduğu için tekrar müşteri temsilcisini aradım sorunu ilettim, bana garantisinin bittiğini ücrete tabi olacağı bilgisi verildi.

Bana daha önce aynı sorun için Garantinin 90 gün uzatıldığı bilgisinin verildiğini söylediğimde müşteri temsilcisinin aynen söylediği 'diğer arkadaşın ne söylediği hakkında yorum yapamayacam AMA benim söylediğim kesinlikle doğru cihazınızın garantisi bittiği için destek kapsamına alamıyoruz'' denilip laubali bir tavırla telefonu bir an önce kapatma çabası içinde bulunan müşteri temsilcisi. Daha önce her zaman övündüğüm Apple müşteri hiztmetlerine kara bir leke olarak yapışmıştır gözümde.

Telefon görüşmelerimiz kayıt altında açın dinleyin Apple müşteri hizmetlerinin bana söylediği belli.

Şimdi soruyorum. *İlk görüştüğüm müşteri temsilcisi nin söylediği hangi markayı temsil ediyor? Ben Apple değil de başka bir firmayımı aradım? * Telefon görüşmelerimiz kayıt altında neden dinleyip bana söyleneni garanti uzatımını yapmıyorsunuz? *Bana müşteri temsilcisinin söylediği Apple için bir taahhütte bulunma değil midir?

apple'a hiç yakıştıramadığım bir davranış. Telefonun garantiden yapılmamasını inanın çok önemsemiyorum AMA tarafıma söylenenler ile yapılanlar mide bulandırıcı oldu. Yakıştıramadım yazıklar olsun.

  • - Görüntüleme
  • 1Destekçi
counter-icnSizin de benzer bir şikayetiniz varsa
  • Yorum yazabilmek için ya da .

İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

İlginizi Çekebilecek Diğer Şikayetler