iPhone Garanti Kapsamındaki Cihazın Garanti Kapsamı Dışında Gösterilmesi!

Sinan Sinan21 Eylül 16:39

Teknosa üzerinden servise gönderdiğim Apple iPhone 7 telefonum önce KVK'ya gönderildi. Orada aksesuarlardaki oksitlenmeler giderildi diye yapılan açıklamaya müteakip cihazı Apple servisine gönderdikleri bildirisi geldi. Bu süre zarfında ise cihazımı 1 yılı aşkın süredir kendim kullanmama ve hiçbir garanti dışı işlem  yaptırmamama rağmen, cihaza garanti kapsamı dışında işlem yapıldığı, bu nedenle onarımının mümkün olmadığı, piyasada sıfır fiyatı 3000₺ civarı olan cihaza 4650₺ 'lik bir değişim bedeli istendiği KVK'nın cihaz takip sistemi üzerinden tarafıma iletildi. Apple müşteri hizmetleriyle yaptığım görüşmede mühendisler tarafından inceleneceği ve tarafıma en geç 2 iş günü içinde dönüleceği söylenmesine rağmen, 4. İş gününde dahi haber gelmemesine müteakip tekrar aradığımda cihaza garanti harici işlem yapıldığını ve cihazın bu sebeple yüksek değişim bedeli ile değişeceği söylendi. 

Defaten sormama rağmen bahsi geçen işlemin ne olduğu kesinlikle tarafıma belirtilmedi. Üzerini örterek cihazımı geri gönderdikleri bu sorun hakkında herhangi bir cevap alamadığım gibi, 1 yıllık cihazımın Apple servisine ve incelenmeye gidene kadar başına ne geldiğini de bilmeden açılmış halini ailem teslim aldı. Yurt dışında olduğum için takibini de yapamadığım cihazım, onarımı yapılmak yerine üstünü örtmeye çalıştıkları bir işlem iddia edilerek geri gönderildi. 

Cihazı hangi gerekçeyle ve hangi işlem sonucu garanti kapsamı dışına aldıkları, cihazın Apple inceleme merkezine gidene kadar KVK servisinde ne tür bir işleme tabi tutulduğu, ve neler yapıldığı bilinmediği gibi, özellikle KVK müşteri hizmetlerinin kaba tavırları ve Apple müşteri hizmetlerinin de aynı tarafta yer alıp üstünü örtme çabası altında cihaz sessiz sedasız tarafıma geri gönderildi. Ve işin komik tarafı, Apple sözde güven verdiği için kendime ve aileme Apple cihazları almam ve dahi bu şikayeti bile yine iPhone'dan yazmam!

  • - Görüntüleme
  • 1Destekçi
counter-icnSizin de benzer bir şikayetiniz varsa
  • Yorum yazabilmek için ya da .

İlginizi Çekebilecek Diğer Şikayetler