iPhone Garanti İşlemleri Sorunu

Tufan Tufan19 Mart 10:45

İPhone 7 cihazımı yaklaşık 2 senedir kullanıyorum. Son zamanlarda görüşme yaptığımda karşı tarafın sesini duyamamaya ve benim sesimin karşı tarafa gitmemeye başladığını fark ettim ve bu sorun için cihazı aldığım yer aracılığı ile KVK'ya gönderdim. Şikayetlerimi belirttim. KVK cihazda ekran değişimi yapıp mikrofon arızası tespit edip cihazı onarım için Apple Onarım Merkezine göndermiş, Apple Onarım Merkezi cihazda yetkisiz müdahale tespit edip cihazı bana geri gönderdi. 

Sorunumun devam ettiğini belirterek cihazı tekrar gönderdim ve tekrar aynı cevap ile cihazımı geri aldım. Apple Destek ile temasa geçtim ve sorunumu anlattım. Cihazımda yetkisiz ne saptandığını sordum en doğal hakkım olarak bana cevap verilmedi örnekler verilmeye başlandı ''yere düşmüş olabilir, mikrofonu kendin temizlemeye çalışmış olabilirsin vs. '' bende örnek istemediğimi ve bununla ilgili tutulan bir rapor olması gerektiğini cihazımda neyin tespit edildiğini öğrenmek istedim. Yaklaşık 1 saat görüşme sonunda Apple Kıdemli Departmandan bir kişiye ulaştım ve dosyamı kendisinin aldığını belirtti. Gerekli evrakları kendisine ileterek beklemeye başladım ve 2 hafta geçmesine rağmen cevap alamadım.

Ben mail attığımda kendisinin rahatsız olduğunu 2 hafta daha çalışmayacağını söyleyerek başkasına yönlendirdi ve bir link iletti. Linkte Apple destek ile yazıştık konuştuk vs. Bir başka kıdemli departman çalışanı tarafından arandım yaklaşık 30 dakika kendisine bu sefer derdimi anlattım kendisi de dosyayı inceleyeceğini cihazı Apple göndermem gerektiğini söyledi ve randevu oluşturdu, randevu oluşturulan yere gittiğimde kapalı olduğunu gördüm ve farklı bir firmaya gittim oranında yetkisiz müdahale tespit edildiyse bana mail atılmadan cihazı alamam dediğini gördüm ve geri döndüm kıdemli departmana mail attım ve olanı ilettim.

Yurt dışı numaradan arandım açtım yaklaşık 6-7 dakika beklememe rağmen ne bir zil sesi ne bir konuşma sesi alamadım ve telefon görüşmesini sonlandırdım. Yaklaşık 1 aydır bir cihaz ile uğraşıyorum vaktim ve yollarda bir oraya bir buraya gezmekle geçiyor. Görüştüğüm herkese 30 dakika olanları anlatıyorum ve hiçbir çözüme ulaşamıyorum. Bıktım resmen ve vatani görevimi yapmak üzere askere gidiyorum.

 1 aydır çözülemeyen sorun yüzünden 4s modelinden beri kullanmakta olduğum Apple ailesinden soğudum. 4s, 5S,6,6s ve 7 cihazlarını kullandım ve ilk defa 7 cihazımda garanti işlemi yaptım ve Apple 'in bu konuda (garanti işlemleri) ne kadar kötü olduğunu ilk defa görmüş oldum.

counter-icnSizin de benzer bir şikayetiniz varsa
 • Yorum yazabilmek için ya da .

 • profile-icon İbrahim 19 Mart 16:37  

  Benzer konudan beni de ciddi mağdur ettiler senin çözülmüş mü umurlarında değil aradığımda 1 saat görüşüyoruz orayla görüşüyor burayla görüşüyor halloldu tamamdır her şey diyorlar sonra her şey başa dönüyor nasıl bulaştım bunlara çok pişmanım

 • profile-icon Eli̇f 19 Mart 13:35  

  Anlattığınız durumun şikayetiyle birlikte aynısını yaşamaktayım. Hiçbir çözüme kavuşmadı ve cihazı geri gönderiyoruz diye mail geldi. Şu an aynı müzikler dinletilerek bekletiliyorum.

  Cevapları Gizle (2) arrow
  profile-icon Safa 21 Mart 12:21  

  Bende benzer sorunlar yaşıyorum telefon değişim cihazıyla değişti yine aynı sorum var Apple destek tekrar teknik servise vermemi söylüyor bu değişim cihazları güya yeni cihazsa 1 hafta da nasıl arıza verebilir o kadar parayı boşa veriyoruz.

  profile-icon Tufan 19 Mart 15:24  

  1 aydır uğraşıyorum. Hala bir çözüme ulaşamadım.

İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

İlginizi Çekebilecek Diğer Şikayetler