30 Kasım 2019
#13091416

iPhone Ezberlemiş Yetkisiz Parça

29.03.2018 tarihinde Hatay Prime Mall AVM Vatan Bilgisayar'dan aldığım iPhone 6S cihazımı 2 Kasım 2019 tarihide Eskişehir zentech yetkili servisine pil ve video çekiminde ses gelmemesi problemi ile gönderdim. Zentech servisi pil değişimi için 300 lira ücret çıktığını 500 tam dolumu geçtiğimi söyledi, düşünüp onlara döneceğimi söyleyip telefonu kapattım. Onay vermek için dönüş sağladığımda herhangi bir ücret ödemememi cihazın Apple onarım merkezine gideceğini söylediler.


Ertesi gün cihazım Apple onarım merkezine giriş yaptı ve testlerden sonra hoparlörün yetkisiz parça olduğunu ve 439 TL karşılığında hoparlör onarımı gerçekleştireceklerini bildirdiler. Sonrasında Apple destek ile iletişime geçtim ve karara itiraz ettiğimi daha önce telefonuma hiçbir işlem yaptırmadığımı, cihazı sıfır kapalı kutu kendim aldığımı belirttim. Bunun üzerine Apple mühendislik birimi cihazımı inceledi ve kararın doğru olduğunu tarafıma belirtti. Bende Tüketici Hakları'na başvuracağımı beyan edip cihazımın iadesi istedim. Bana cihaza hiçbir işlem yapılmadığını belirtip cihazı kargoya verdiklerini ilettiler.


İki gün sonra cihazımı kargodan teslim aldım ve servis detay kağıdında ödeme yapmadığımdan dolayı hiçbir işlem yapmadıkları belirtilmişti ama ertesi gün pilimin daha fazla dayandığını fark ettim ve pil sağlığına baktım, gönderdiğimde %83 olan pil sağlığı baktığımda %100 idi. Apple destekle iletişime geçtim ve analiz sonuçlarını onlarla paylaştım, görüştüğüm kişi evet piliniz değişmiş şu an 1 tam döngüde dedi.


Hiçbir işlem yapılmadığını belirten ve daha öncesinde pil için para isteyen Apple pilimi değiştirmişti ve bu hiçbir kayda girilmemişti, ve benim telefonumun kasası daha önce hiç açılmamıştı hoparlör nasıl değişebiliyor Apple'dan bu sorularımın yanıtını bekliyorum ve cihazımın garanti kapsamına geri alınıp hakkım olan ücretsiz servis hizmetinden faydalanmak istiyorum.

Muhammed Muhammed 8.438 Okunma
Yorum Yap

Cevaplar

  • Muhammed12 Aralık 2019

    Şikayetimin üstünden 13 gün geçmesine rağmen bir dönüş yok teşekkürler Apple 🙏🏻

Ziyaretçi Yorumları