Toplam çözüm sayısı
..
iPhone ile ilgili

Şikayetin Durumu

  •   Yayında
  •   Cevaplandı
  •   Çözüldü

Gizem'in şikayet sonucundan memnuniyeti

tam yıldız boş yıldız boş yıldız boş yıldız boş yıldız 1

  • profile
  • profile
2 Destekçi

iPhone Eskisi Gibi Değil Cihazının Arkasında Durmuyor

1.477görüntüleme
Gizem
Gizem 15 Ocak 17:02

Apple yazıklar olsun sana beni hayal kırıklığına uğrattı. Apple ® gibi firma nasıl cihazına sahip çıkmaz, arkasında durmaz, şu temasına dayanıklı diye belirterek sattığınız ‘ iPhone X ‘ cihazım hafif bir su temasında ekran görüntüsü gitti. Bir çok yeri aramama rağmen hep aynı yanıtla karşılaştım, gönderin bakalım fakat %99 şu teması olduğu için Apple su temaslı cihazı tamir riskine girmiyor size yeni telefon gönderiyor. İyi güzel ama 7.400 TL vermek zorundasınız. Var mı böyle bir şey? Bir de yeni gönderilecek cihaza sadece 90 gün garanti veriyor. Mağazadan alsam da zaten aynı fiyata 2 yıl garanti alıyorum. 'herhangi bir tamircide kendi imkanlarımla yaptırmak istemiyorum. Ücreti dahilinde cihazımın orijinal parçalarla onarımını talep ediyorum' dememe rağmen, Apple gibi bir firma sorumluluk alamadığını tamirat yapmayacaklarını ücretini verirsem yenisini vereceklerini söylüyor. 

Kimse bana verdiğin 8.000 TL’lik cihazı çöpe at tekrar 8.000 TL ver yeni cihaz gönderelim diyemez. Hakkımı arayacağım peşini bırakmayacağım bunun. Her yere başvuracağım. Telefonumu yapmak zorundasınız. Hata ne olursa olsun sizin cihazınız. Ücretsiz onarım istemedim sizden. Yapamıyorsanız Apple gibi bir firma hatasını kabul edip, kullanıcıyı mağdur etmemeliydi. Ben yeni telefon almak zorunda değilim Apple eskisi gibi değil artık demek ki.

Cihazınızın arkasında duramıyorsanız üretmeyin, suya dayanıklı değilse yazmayın yanıltmayın başka insanları da. Bir çok marka ve Apple’ a müdahil olacak birçok cihaz varken, bu cihazların 2 katı ücret ödeyip Apple’i tercih ediyorsak, Apple’ in cihazının arkasında durması, sağlamlığını garanti etmesiydi. Bundan sonra benim için Apple bitmiştir... Değmezmiş, 10-12.000 TL gibi paralar ödeyip böyle bir hizmetle karşılaşmaktansa daha uygun cihazlar alıp sıkıldıkça değiştiririm. Canım yanmaz. Hakkımı arayacağım bunu böyle bırakmayacağım.

  • profile
  • profile
2 Destekçi

0 Yorum

Yorum yazabilmek için ya da .
profile-icon

Benzer Şikayetler