iPhone Destek Şikayet / Yurt Dışı Problemi!

Cihan Cihan7 ay önce

Apple 8 Plus telefonum balkondan düştü çalışıyor olmasına rağmen arka tarafı ciddi hasar aldı. Apple destek hattından yaptığım görüşmede birinci olarak telefonu yurt dışından aldığımız için garanti kapsamında yer almadığı belirtildi. (Amerika'dan satan satış yetkilisine bunu sorduğumuzda This is Apple Republic gibi bir cümle kurarak herhangi bir Apple Store'a gitmeniz yeterli demişti hadi bunu geçtik) 2. olarak telefonum GSM özelliği olmadığından ve Amerika Japonya Rusya Hong Kong etc gibi ülkelerde satılan telefon olduğundan telefonuma hiçbir destek vermeyeceklerini söyleyerek beni bu ülkelerdeki Apple Store'lara yönlendirdi arkadaşımız!

Bir de bana akıl verdi sağ olsun telefon alırken bir daha GSM özelliği olan alın ki bir daha böyle sorunlar yaşamayın dedi.

Soru 1:Böyle bir durum var ise neden satış yapılırken ben değil de satış yapan arkadaş bu soruyu bize sormadı ve bilgi vermedi...

Soru 2:Yaşadığım ülkede Apple dan destek alamayacaksam neden bu telefon bana satılıyor.

Soru 3: Çağrı merkezini aradığında sizinle muhatap olan arkadaşın sizi AB ülkeleri, Rusya ya da Amerika ya yönlendirmesi şaka mı? (Nasıl bir kafa bu)

Çözüm önerileri sunmama rağmen mesela en yakın Apple Store'dan bu tip telefonlar için parça talebinde bulunsanız ya da bu telefon ile ilgili değişim ücretini verip (standart yapılan uygulama) yenisi ile değiştirme gibi hiçbir önerim de ne kabul gördü ne de Apple'dan bir çözüm önerisi geldi.

  • - Görüntüleme
counter-icnSizin de benzer bir şikayetiniz varsa
  • Yorum yazabilmek için ya da .

İlginizi Çekebilecek Diğer Şikayetler