18 Haziran 2016

iPhone Değiştirilen Ürünlerde Sorunlu!

Yaklaşık 3 ay önce bir buçuk yıldır kullandığım cihazımın (iPhone 4S) hoparlörü arızalandı. Hemen Apple'a irtibata geçerek cihazımı servise gönderdim. Cihazımın değişme kararı alındı ve yeni (sıfır) bir cihaz gönderildi. Fakat o cihazda arızalı çıktı. Onu da servise gönderdik o cihazında değişim kararı verildi ve yeni (sıfır) bir cihaz ile değiştirildi.


Fakat maalesef yeni gelen cihaz benzer sorunlar vardı, neyse tekrar Apple'a iletişime geçtik, cihazı sıfır kutulu bir cihazla değiştireceklerini fakat prosedür gereği servis raporu alınması gerektiğini söylediler.


Tekrar cihazımı servise gönderdim ben nihayet sorunum çözülecek diye beklerken, servis raporuna göre telefonumun sorunsuz çalıştığı ve bu sebepten dolayı değiştirilemeyeceği yönünde bir cevap aldım. Servisin sorunsuz raporu verdiği cihazı dün teslim aldım, maalesef cihaz kullanılabilir durumda değil!

Burhanettin 3.403 Okunma

Cevaplar

  • Burhanettin30 Haziran 2016

    Bende bugün itibarı ile (30/06/2016) bütün evraklarımı hazırlayıp Tüketici Hakem Heyeti Başkanlığına ilettim. ''Maddi ve manevi tazmin haklarım saklı kalmak kaydı ile'' Yani arkadaşlar benim üç aydır edindiğim tecrubeye istinaden Apple'ın hizmet vermek ya da sorun çözmek gibi bir niyeti yok tek amaçları kullanıcıları oyalayarak yıldırmak. Ben sonuna kadar gidip tazminat dahil bütün haklarımı yasal yollardan tahsil edeceğim, size de tavsiyem asla yılmayın bütün haklarınızı yasal yollarla alın. Biraz uzun sürebilir ama kesinlikle haklarınızı alırsnız. Hayatım boyunca böyle bir saygısızlığa maruz kalmamştım. Son üç aydır hiç etik olmayan şeyler yaşadım am hakkımın peşini bırakmya hiç niyetm yok!

  • Burhanettin30 Haziran 2016

    Servisin sorunsuz raporu verdiği cihazı teslim aldıktan sonra hiç vakit kaybetmeden tekrar Appla'a irtibata geçip cihazın kullanılabilir durumda olmadığını, cihazla alakalı ne sorunlar olduğunu yeniden yetkili kişilere aktardık. Şöyle bir öneride bulundular, cihazın sorunlarını yavaş çalışma, donma gibi problemlerini videoya kayıt edip kendilerine göndermemizi istediler. Ne dediyseler harfiyen yaptık cihazın sorunlarını videoya kaydettik ve hemen kendilerine gönderdik. Böylelikle servisin ''sorunsuzdur'' raporu verdiği cihazın kullanılamaz durumda olduğunu ispatlamış olduk. Buna rağmen yapabilecekleri bir şey olmadığını yasal yollara başvurabileceğimizi söylediler!

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön