iPhone Cihazımın Haksız Yere Garanti Dışı Bırakılması

Necati Necati27 Kasım 2020 13:07

20.11.2020 tarihinde garantisi devam eden iPhone 7 Plus 32 GB cihazımı belirli sorunlar dolayısıyla Tekirdağ'da bulunan Gürgençler Apple firmasına kargo ile gönderdim. Sistem üzerinden takip ettiğimde ise yetkili servis dışında işlem görülmüştür deyip cihazımı geri gönderdiler. Açıklama kısmına ise 4600 ödemeniz durumunda garanti kapsamına alınacaktır beyanında bulunmuşlar. Daha önce telefonumu hiçbir tamircide açtırıp müdahale ettirmemiş olmama rağmen böyle bir neden sunmaları müzdariptir. 

Şikayette bulunduğum konu insanların binbir zorluklarla para kazanıp yüksek ücretlerle satın aldığımız cihazların bu sebeplerden dolayı müşterilerini mağdur etmeleri iç acısı bir durumdur. Böyle bir nedenle garanti dışında bırakılacaksa neden garanti adı altında güvence veriliyor. Müşteri temsilcisini aradığımda ise yazma nedenlerinin sıcak havalarda telefon görüşmesi yaptığınızda oluşan su damlalarının bile garanti dışı bırakacağını beyan etmiştir. Şahsım olarak bu durum beni çok rahatsız etmiş olup dünya markası olan bir teknoloji firmasına yakıştıramadığımı, bir daha kesinlikle Apple firmasına ait cihazı satın almayacağımı beyan ederim.

 • - Görüntüleme
 • 1Destekçi
 • 3Yorum
counter-icnSizin de benzer bir şikayetiniz varsa
 • Yorum yazabilmek için ya da .

 • profile-icon Salim 15 Aralık 2020 09:07  

  Servise vermeden Hakem Heyeti'ne başvurmalıydınız. Serviste cihazı açıp zarar veriyorlar ve yetkisiz müdahale diyorlar sonra siz Hakem Heyeti'ne Başvurunca oradaki bilirkişi de servisin verdiği hasara bakıp yetkisiz müdahale diyor. Apple yeni oyunu.

  Cevapları Gizle (1) arrow
  profile-icon Serdar 1 hafta önce  

  Koskoca Apple düştüğü duruma bakın. Reklamlar yapıp binlerce liraya pazarladığı ürünleri sattıktan sonra bu şekilde biz müşterilerine karşı tutumuna bakın. Aynı sorunu bende yaşıyorum. Sağlam giden telefonum bozuk geldi. Tüm mahkeme vb... Süreçleri b

 • profile-icon Onur 01 Aralık 2020 01:05  

  Benimde seninle aynı problenlerim var ve bende seninle aynı telefonu kullanıyorum banada bu şekilde geri dönüş yaptılar Hakem Heyeti'ne başvuracağım

İlginizi Çekebilecek Diğer Şikayetler