sta-1-hoverYetersiz Çözüm

iPhone Cihazım Garanti Kapsam Dışı Bırakıldı

Hüseyin Hüseyin5 ay önce

iPhone X marka telefonum (eşim kullanıyor) kurban bayramından 2 gün önce bilinmeyen sebeple birden kapanarak bozuldu. Ekranda restore yazısı vardı. Apple destek arandı ve çözülemeyince bayramın 2.günü Zorlu Center Apple'a götürüldü.Kendileri de telefondaki sorunu çözemeyince yüksek mühendisliğe ilettiler. 8 iş günü içinde mail geleceği söylendi. Tabi geldi mi gelmedi. Daha sonra aramalarımız sonucunda ürünün hazır olduğunu gelip alabileceğimiz söylendi. Ancak içerik hakkında asla bilgi vermediler. Gittiğimizde ise şok olduk. Cihazımız olduğu gibi bize verildi. Yapılan açıklamada bilinmeyen sıvı teması dendi. Ki cihaza asla sıvı teması olmadığı halde. Üstelik telefonun özelliklerinde sıvıya dayanıklı olarak bahsediliyor.

Servis ifadesi aynen aşağıdaki gibidir.

Teknisyenlerimiz gönderdiğiniz ürünü dikkatlice inceledi. Ürününüzle ilgili orijinal onarım talebinde belirtilmemiş bir sorun tespit ettiler. Bu talebin garanti dışı bir onarım olarak tamamlanmasını önerdik, ancak yanıt alamadık (asla öneri ve talep gelmedi).Şimdi ürünü size gönderiyor ve herhangi bir rahatsızlık verdiysek özür diliyoruz.Teknisyenlerimiz ürünün sıvıyla temas sonucu hasar gördüğüne dair kanıt buldu. Garantimiz sıvılardan kaynaklanan hasarları kapsamaz.

Hali hazırda 2 adet (bozulanla 3) iPhone kullanıcısı olarak tercih etme sebebim Apple ürünlerinin tamamen yedeklenebilmesi, hızı ve satış sonrası servisiydi. Maalesef ciddi seviyede sınıfta kaldınız. Apple'ın kurumsal kimliğine yakışmayan bu davranışın insanların sırf telefonları yenilensin diye yok ısınıyor yok yavaş çalışıyor diye değiştirildiği ortamda yüzeyinde çizik dahi olmayan, her zaman ekran koruyucu ve kılıfla kullanılan ki zaten bir bayanın kullandığı telefon sırf bizlerin iyi niyetli, amacımızın telefon değiştirmek değil sorunun halledilmesi olan hatta keşke içindeki verilerinde kurtarıldığı bir onarımdı. Firmanız adına üzgünüm. Malı durumum yenisini almaya müsait ama almayacağım. Apple'a güvenim ve her ortamda bahsettiğim 1 numara oluşu ne yazık ki gerçek değilmiş.

  • - Görüntüleme
counter-icnSizin de benzer bir şikayetiniz varsa
  • Yorum yazabilmek için ya da .

İlginizi Çekebilecek Diğer Şikayetler