02 Kasım
#12891742

iPhone Cihazda Garanti Sorunu

2018 Haziran ayında 1 adet Apple iPhone 7 Plus telefon aldım. Telefonu aldıktan yaklaşık 4-5 ay sonra hoparlörün alt kısmında ufak bir darbe oluşmuştu. Aşırı önemsiz bir darbe, sadece kasada zede oluşmuştu. Gelelim asıl konuya... Telefonumun ön kamerasında 27.10.2019 tarihinde, ekranın tam ortasında yatay şeklinde siyah çizgi oluştu ve fotoğraf çekimlerinde de çıkmaya başladı.


Telefonu 01.11.2019 tarihinde, Mersin Marina Gürgençler servis sağlayıcısı firmasına götürdüm ve aynı günün akşamına, telefonun garanti kapsamı dışında kaldığını tarafıma mesaj yolu ile ilettiler. Nedenini sorduğumda ise, Apple hizmet şartları gereği kasada herhangi bir darbe var ise ürün her ne olursa olsun garanti dışına çıktığını söylediler. Nasıl yani diyerek tekrar etmesini istedim acaba ben mi yanlış anladım diye? Yok hayır, hakikaten öyleymiş. Telefonun kasasında zede var ise telefon komple garanti dışına çıkıyor. Yani arabanız ile kaza yaptınız ve arka tampon darbe aldı. Daha sonra satmak istediğinizde arabanın motorunu, şanzımanını almıyorlar? Çünkü arka tampon darbe almış. Bu sebepten satamıyorsunuz. Böyle bir saçmalık olabilir mi? Eminim herkes telefonunu 1 kere bile olsa düşürür, tam burada durun! Apple kullanıcısı iseniz üstün zeka becerileriniz olması gerekiyor.


Apple firmasına kalite güvencesi ve müşteri memnuniyeti gerekçesi ile bu kadar yüksek fiyatlara telefon alıyoruz. Ama sonuç olarak teknik servis, Apple firması ve garanti kapsamları tam bir fiyasko. Telefonumdaki minik bir darbeden dolayı garanti dışına çıkardınız hem de sorunun, darbe ile hiç alakası yokken. Apple firması ile hukuki süreç bugünden itibaren başlatılacaktır. Gerekli tüm mercilere, gereken şikayetlerimi bildirdim. Ben bir bilinçli tüketici olarak, bu yapılan yanlışı hakkı ile geri alacağım.

Ersin Ersin 3.076 Okunma
Yorum Yap
Ziyaretçi Yorumları