17 Ekim 2017 #9699343

iPhone Çalınan Telefonu Yenisiyle Değiştiriyor

Yaklaşık 1 ay önce aldığım iPhone 7 telefonum çalındı iCloud hesabımda telefonu iptal etmeme rağmen çalan kişi anında bir Apple mağazasına gidip telefonu yenisiyle bir fatura gibi hiç bir şey sormadan sorgulamadan kimlik bilgileri bile almadan değişim yapmış. Apple müşteri hizmetlerini aramama rağmen dalga geçer gibi değiştirilmesi çok normal. Hiç bir şey yapamayacaklarını fatura sorgulanmadan herkesin değiştirebileceklerini söylediler ilgilenmediler bile. Daha 1 aylık telefon nasıl olur da fatura sorgulanmadan kimlik sorgulanmadan aynı gün içerisinde değişim yapılabiliyor? Apple bu konuda büyük bir açığı olmasına rağmen hiçbir şekilde ilgilenmeyip bana sadece o bilgilere nereden ulaştığımı sorgulayıp onu öğrenmeye çalıştılar. Ve duyduğuma göre bir grup olarak çalışıp mağazalarda sürekli değişim yapılıyormuş savcılığa Tüketici Mahkemelerine her yere başvuracağım.

Aleyna 3.425 Okunma

Cevaplar

  • Aleyna18 Ekim 2017

    Arkadaşlar çalınan İphone 7 telefonumu çalan kişi bir Apple mağzasında gidip nasıl kolayca hasarlı diye değişim yapılabiliyor bunu açıklayabilen biri var mı nasıl elini kolunu sallayarak parmak izi olan, iCloud hesabı benim adıma olan kimlik bilgileri bile tutmayan birine fatura sorgusu yapılmadan değişim yapılabiliyor. Şu an benim telefonum Apple tarafından geri dönüşüme yollanmış benim haberim olmadan fatura üzerine kayıtlı olan kişinin imzası ya da bilgisi olmadan nasıl bunu yapabildiklerini artık geçtim de bu telefonu bana geri vermeleri ya da yeni telefon tahsil etmeleri zorunlu değil midir. Şu an zaten telefonum Apple tarafından ele konulmuş ve üstelik kimlik sorgulanmadan telefonun asıl sahibi bilgilendirilmeden mail bile atılmadan saçma sapan birine telefonu teslim edip benim seri numaralı telefonumu kapatıp nasıl geri dnüşüme yollayıp el koyabilirler?

  • Aleyna18 Ekim 2017

    Arkadaşlar kesinlikle Apple ın o kadar büyük bir açığı var ki dikkat etsin herkes çalınan telefonum başkası tarafından mağazaya götürülüp benden onay almadan sorgulamadan aynı gün içerisinde değişim yapılıyor sağlam telefona. Çalıntı mal olmasa ben götürsem bu kadar kolay değişim yapılamaz. Ama faturası olmayan kimlik bilgileri tutmayan telefonun nesi olduğunu sormayan görevli direkt olarak yenisi ile değişim yapıyor ya Apple içinde anlaşmalı bir şeyler var ya da Apple müşterilerinin güvenliğine önem vermiyor önüne gelene telefon veriyor.

  • Aleyna18 Ekim 2017

    Şu an çalınan telefonum Apple da ama benimle ilgilenen hiç kimse yok aradığımda çalan şahısın değiştirmesinin normal olduğunu söyleyerek beni sadece oyaladılar. Bu nasıl oluyor 1 aylık telefonum çalınıyor ve şahıs çaldığı gün telefonun parmak izi İcloud vs. Her şeyi olduğu halde Apple sorgulamadan aynı gün içerisinde o kişiye nasıl yeni telefon verebiliyor hiç mi kimlik sorgulama olmaz parmak izi sorgulanmaz benim karakola suç duyurum zaten var çalındığına dair ee bu telefonda şu an Apple ın elinde olduğuna göre bana ya telefonumu ya da yeni telefon tahsil edilmesi gerekiyor. Bütün her yere müracaatımı yapacağım telefonun onlarda olduğuna dair deliller elimde benimle ilgilenmediler bakalım şimdi ne olacak bu nasıl bir sorumsuzluktur. Benim olan seri numaralı telefonu benim iznim olmadan nasıl alabiliyorsanız bana telefonumu geri vermek zorundasınız.

Benzer Şikayetler

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön