iPhone 8 Plus Kamera Sorununu 7 Haftada Çözmedi

Mahir Mahir6 ay önce

Telefonumda fotoğraflarda parlama yaşamaya başladım, telefonu 7 Haziran'da servise verdim 10 gün kadar sonra kamera değişmiş olarak geri aldım. Ancak aldığımda ekranın kötü tamir görmüş olduğunu fark ettim ve itiraz ettim ancak mesai bitimi diye kabul etmediler. Evde telefonu denedim ve gördüm ki kamera hala sorunlu ertesi gün telefonu geri servise verdim ve tamiratı yapan teknisyen arkadaşla konuştum ekranı neden böyle kapattın olmuş mu tamirat dedim. " Haklısın kötü olmuş ben düzeltirim" yanıtını aldım. Birkaç hafta sonra tekrar teslim aldığımda ise onarım merkezi telefon sağlam donanımsal ve yazılımsal sıkıntısı yok diye rapor düzenlemişti. Üstelik ilk tamiratta ki ekranın oynaması sorunu olduğu gibi duruyordu.

Ürünü teslim almayacağımı söylediğimde bana almak zorunda olduğum ürünün sorunsuz olduğu söylendi itiraz ettim ama tavır gayet kabaydı. Aldım telefonu ve Apple desteği aradım üst birim devreye girdi telefonu geri servise bırakmam söylendi aynı gün servise verdim. 12 Temmuz'da 3. kez aynı arızadan telefonu bıraktım ancak Herhangi bir işlem yapılmadan 20 iş günü geçti ve Herhangi bir mesaj ya da bildirim tarafıma yapılmadı. Zentech isimli yetkili Apple servisinin sitesinden sorguladığımda 3799 TL masraf karşılığı telefonun yenileneceği kabul etmiyorsam arızanın yapılmayacağı notu düşülmüştü. Notun eklendiği tarih 05 Ağustos yani 21 iş günü sonunda.

Apple destek ile tekrar görüştüm yapabilecekleri bir şey olmadığı söylendi, 7 hafta telefonsuz kaldım mağdur oldum ve 7 hafta sonunda kullanıcı hatası dediler. Madem kullanıcı hatasıydı neden kamera değiştirdiler? Ve neden 7 hafta beklettiler. Yasal süre dolmuş olmasına rağmen dolmamış biz kontrol ettik dediler.

Sonuç olarak haftalar süren garanti onarım süresi ve onlarca telefon görüşmesi mailleşme ve gönderdiğim dokümanlara rağmen hiçbir şey elde edemedim ve ben kusurlu bulundum. Tam bir fiyasko ve hayal kırıklığı, biz Apple'a böyle bir garanti için mi o kadar para verdik?

  • - Görüntüleme
counter-icnSizin de benzer bir şikayetiniz varsa
  • Yorum yazabilmek için ya da .

İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

İlginizi Çekebilecek Diğer Şikayetler