28 Şubat 2019
#11652230

iPhone 7Plus Servis Sorunu!

27.03.2018 tarihinde Kemerçeşme Mahallesi Bursa'da bulunan bir Turkcell şubesinden iPhone 7 Plus telefon satın aldım. Aldığım ilk günden beri telefonda konuşurken karşı tarafa sesin hep boğuk ve derin gitmesi problemi yaşadım. Toplamda 6 sefer servise gönderdim. 2 sefer Genpa'ya 4 seferde Bursa FSM'deki Apple servisine gönderdim. 4 sefer Apple mağazasına götürdüğümde İstanbul'daki merkeze yolladılar ve sorunu buna rağmen çözemediler. Müşteri hizmetleri sorunu kabul etmesine rağmen ve yaptık demesine rağmen sorun hala devam ediyor.


Ayrıca İstanbul'daki merkezden Genpa'ya yönlendirilip orada da tamir edilmesine rağmen yine de sorun devam ediyor. Telefonun mikrofonu kaç kez değişmesine, defalarca format ve sürüm güncellemesi yapılmasına rağmen hala ve hala sorun devam etmektedir. 4300 TL verdiğim bir telefonun hem de Apple marka olmasına rağmen sürekli tamir sürekli sorun ile boğuşuyorum. 7 aydır telefon bende 6 sefer tamir gördü.


İş için kullandığımdan ihale ve iş görüşmeleri yoğunlukla yaptığımdan bu markayı tercih ettik. Buna rağmen sürekli sorun yaşıyorum. Hala daha sorun çözülmedi ve devam etmektedir. Bu kadar sorunlu bir ürünün hala değiştirilmemiş ve tamir edilerek sürekli olarak tarafıma gönderilip tekrar tamire gitmesi hem 7 ay boyunca ürünün kullanamama hem de verdiğim paranın tamamının çöpe gittiğini göstermektedir.


Acilen telefonun birebir değişimini istiyorum. Çünkü 7-8 aylık bir telefonun 6 kere tamir görmesi hiç normal bir durum değil. 3 kereden sonra yeni telefon verilirken hala bana tamir yolu ile bir şeyler yapılıyor. Müşteri hizmetleri de sürekli olarak aynı şeyleri tekrar ediyor. Hem sorunu kabul ediyorlar hem de tamir edemiyorlar. Ekte elimdeki birkaç servis formunu attım. Ayrıca telefon görselini de paylaştım.


An be an tüm geri dönüşleri buradan paylaşacağım. Ayrıca Bursa Kaymakamlık binasında bulunan Tüketici Hakem Heyeti'ne başvurumu yapacağım.

Özkan Özkan 2.084 Okunma 2
Yorum Yap

Cevaplar

  • Özkan05 Mart 2019

    Apple kesinlikle dönüş yapmadı ve hala telefon elimde bozuk olarak bekliyor.

Ziyaretçi Yorumları