18 Kasım 2019
#12993644

İPhone 7 Telefon- Hizmet Memnuniyetsizliği

Telefonumda hızlı şarj tüketimi, uygulama içerisinde iken ekranın donması ve hiç işlem yapamadığımdan ancak telefonu kapatmam veya resetleme yaptıktan sonra tekrar kullanabiliyordum, telefon aşırı ısınma ve pasif durumdayken hoparlöründe kısık bir cızırtı ses gelmesinden şikayetlerinden dolayı telefonu servise verdim. Servis bu sorunların pil den kaynaklandığını ve garanti kapsamına girmediğinden karşılığında benden 320 TL ücret talep edildi.


Telefonu bana teslim ettiklerinde bu sorunlarımın giderilmediğini aksine artı bir sorunla karşılaştım (telefon resetleme yapılırken ekranda yatay ince bir çizgi çıkıyor. Kısalıp uzuyor ve ekranda yer değiştiriyor) yine servise götürdüm bu sefer ekrandandır deyip ekran değişimi yapıldı. Değişimden sonra bu sefer yedekleme dosyalarımı yüklerken yükleme yapılamıyordu. Yaklaşık 4-5 aydır servise gidip gelmekteyim ve sorunlarımın çözüme kavuşmadığı gibi her seferinde artı bir sorunla karşılaştım bu ürünü aldığıma beni pişman ettiler. Telefonumu toplama telefon haline getirdiler Apple yi hizmetinden dolayı tercih ettim ama bakıyorum ki diğer ürünlerde yaşamadığım sorunların daha fazlasını yaşıyorum.

Yakup Yakup 6.007 Okunma
Yorum Yap

Cevaplar

  • Yakup21 Kasım 2019

    Diyarbakır Hizmet İletişim (Apple servis sağlayıcısı) Garantisi devam eden telefonumun garanti kapsamında serviste ekran değişmi sağladıklarını sonrasında başka bir soruna yol açıklarında telefonumu servise tekrar götürdüğümde ekranın orijinal olmadığını söylediler bu da demek oluyor ki orijinal parça kullanmak yerine yan sanayi parçaları kullanıyorlar bu denli kötü bir hizmeti almak için mi bunca para veriyoruz. Apple ücretsiz pil değişimi yalan ücret olarak benden 320 TL bir de servise her gittiğimde yedekleme sağlanması için karşılığında 50 TL istediler. Ücret aldıkları halde son olarak yedeklememi yüklemeyip kaybettiler bu sorunumu iletebileceğim muhatap olacağım bir yetkiliye dahi ulaşamıyorum. Bu ilgisizliğe bunca para vermenin bir anlamı yok

Ziyaretçi Yorumları