iPhone 7 Sorunum Çözülemiyor

Çağdaş Çağdaş23 Ekim 13:33

Ekim 2018 tarihinde Apple Türkiye garantili Phone 7 marka telefon aldım 2 Haziran 2020 tarihinde Apple destek hattını arayarak telefonumda donma sıkıntısı kameranın düzgün çalışmaması uygulamaların açıldığında kendiliğinden kapanması yazıların birbirine karışması sorunları ile ilgili şikayetimi bildirdim.

Sorunun yazılımsal olabileceğini ifade ettiler ve yazılımı güncelleyip telefonu sıfırlamam için bana mail attılar söyledikleri adımları gerçekleştirdim ancak sorun giderilmedi. Tekrar iletişim kurdum telefonu bilgisayar yedeklenmesinden geri yüklemememi yeni bir cihaz gibi kurulum yapmamı söylediler. Dedikleri gibi yaptım kısa bir süre sonra aynı sorun tekrar etti.

11 Temmuz tarihinde tekrar Apple destek hattını aradım şikayetlerinin devam ettiğini belirttim Bunun üzerine telefonu servise götürmem gerektiğini ifade ettiler ve 14 Temmuz’da Apple Akasya servisine gittim. Telefonum Gebze onarım merkezine gönderildi kamera ve ekranda sorun tespit ettikleri için bu parçaların değişimi yapıldı ardından çok kısa bir süre sonra telefonumdaki sorunun devam etmesi üzerine 27 Temmuz’da tekrar Apple akasyaya gittim bu sefer orada bulunan yetkili telefondaki sorunun yazılımsal olabileceğini ve daha önce yapılan işlemlerden farklı bir format işlemi ile sorunun giderilebileceğini söyleyerek telefonumu orada sıfırlayıp bir bilgisayara bağlayarak yarım saatlik bir işlem gerçekleştirdi ve bana teslim etti.

Ekim ayında yine aynı sorunla Apple destek hattını aradım kıdemli departmandan Gamze hanım veri analizlerimi paylaşmam sonucunda sorunun donanımsal olduğu uyarısını aldığını ve yapılan yazılımsal iyileştirmelerin çözüm olmayacağını söyleyerek 17 Ekim tarihine Bodrum gümüş elmas servisinden randevu oluşturdu. Telefonumu servise götürüp bıraktım iki gün sonra telefonuma yeni yazılım yüklediklerini ve gelip alabileceğimi söylediler bu durumda telefonu bu şekilde kabul etmeyeceğimi 3 kere servis 1 kere de Apple destek hizmeti alarak toplamda 4 kere telefonumda gerekli incelemeler ve iyileştirmeler yapılmasına rağmen sorunumun giderilemediğini, cihaz değişimi yapılmasını istediğimi ifade ettim. Değişim talebimi mail olarak ve sözlü olarak Apple müşteri hizmetlerine de ilettim dönüş yapılmadı.

  • - Görüntüleme
  • 1Destekçi
counter-icnSizin de benzer bir şikayetiniz varsa
  • Yorum yazabilmek için ya da .

İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

İlginizi Çekebilecek Diğer Şikayetler