sta-1-hoverYetersiz Çözüm

İPhone 7 Servisi Sorunlu!

Nazım Nazım 1 yıl önce

104ms0021081 servis No.: iPhone 7 telefonum ahizeden ses az geldiği için telefonu garantiye gönderdim. Daha sonra garantili telefonuma 2.147 ₺ masraf çıkardılar. Sebebini sorduğumda telefon yamuk falan dediler oysa Vatan Bilgisayar'da servise gönderirken tüm fotoğraflarını çekti tutanak var. Daha telefon elime ulaşmadı ama telefonu tamir etmeden gönderecekler kargoda yamuldu mu ne oldu bilmiyoruz. Apple garanti si var diye bir ton para veriyoruz gene biz hakkımızı tüketici mahkemelerinde arayacağız.

  • - Görüntüleme

Cevaplar

profile-icon Nazım 1 yıl önce

Apple da garanti diye bir şey yok iPhone 7 telefon umu kulak Ahizeden ses az geldiği için servise gönderdim. Keşke 50 100 verip herhangi bir telefon tamircisine yaptırsaydım. Garantisi bozulmasın diye servise gönderdim gönderdiğime bin pişmanım. Servis 2147 TL değişim ücreti istedi sebep, ufak bir iz varmış kasada garanti dışı ben değişim istemiyorum ses az geliyor onu yapın gönderin dediysem de yok bu parayı ödemeniz ya da tekrar cihazını göndereceğiz, tamam gönderin dedim. Apple'i aradım durumu anlattım oradaki kişi isterseniz başka bir servise yönlendirmelidir dedi. Tamam olur dedim telefon geldi resmen yamulmuş ben bunu kasıtlı yaptıklarına inanıyorum çünkü ben telefonu gönderirken Vatan bilgisayarda servise alırken tüm fotoğraflarını çekti baktı sadece çok ufak alt kösede belli belirsiz zede var dedi o kadar neyse telefon geldi en yakın Kayseri Pupa gönderdik arıza tespit kulaklık arıza diye gönderdim eğilme ezilme garanti dışı 3399 TL'değişim ücreti ben tekrar Apple aradım B***isminde biri aynen şunu söyledi ufak da olsa ezilme çizilme olursa garanti dışı olurmuş 500 1000 TL'lik telefonlarda goluyorsa 5000 oluyorsa.

profile-icon Nazım 1 yıl önce

02.09. Tarihinde servise gönderdiğim telefonum geldi, hiçbir işlem yapılmadan gönderdiler. Telefon eğrilmiş, ben telefonu gönderdiğimde sadece kulak Ahizeden ses az geldiği için, hadi bataryayı geçtim. Tamirat yapılmadığı gibi telefon sürekli elimde yamulduğunu nasıl fark etmem gönderirken Vatan Bilgisayar kontrol ederek aldı fotoğrafları var resmen mağdur ediliyor insanlar dışarı da tamir ettirmedim garanti var bozulmasın diye telefonu sağlam gönderdik telefon yamulduğunu geldi 500 600 liralık telefonların servisleri bile bu kadar değil yapmayın etmeyin bu kadar insanlar 4000 5000 TL para veriyoruz yazıklar olsun

counter-icnSizin de benzer bir şikayetiniz varsa
  • Yorum yazabilmek için ya da .

İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

İlginizi Çekebilecek Diğer Şikayetler