sta-3-hoverOrtalama Çözüm

iPhone 7 Cep Telefonum Garanti Süresi Dolmadan Önce Aşırı Isındı

Zulkarneyn Zulkarneyn10 Ağustos 12:08

344826094225497 IMEI numaralı iPhone 7 32GB Silver akıllı cep telefonunu, 24/07/2018'de Manavgat'ta bulunan Teknosa mağazasından satın aldım. Mart 2020 tarihinde telefonum aşırı derecede ısındı ve herhangi bir işlem yapmaz oldu. Ayrıca ısınmanın neticesinde de şarjı da çabuk bitti. Pandemi nedeniyle mağazaların kapalı olması dolayısıyla mağazanın kapalı olduğundan 01/06/2020 tarihinde Manavgat Teknosa mağazasına telefonumu tamir edilmesi için teslim ettim (belgelerin fotoğrafları resim olarak ektedir).

Ekteki bana gönderilen teslimat formunda da yazdığı üzere, telefonumun yapılan testleri başarıyla geçtiğini ve sadece güncel yazılım yüklendiğini söyleyerek bana telefonumu geri verdiler. Fakat kısa bir süre geçmeden telefonum aynı arızayı yaptı. Zaten tamire yönelik herhangi bir şey de yapılmamıştı. 04/07/2020 tarihinde tekrardan aynı mağazaya telefonumu tamir edilmek üzere bir daha teslim ettim. Telefonumu ürün takip sisteminden takip ederken benden Antalya KVK servisi, telefonumun arızasının tespit edildiğini, arızanın garanti kapsamı dışında olduğunu, tamir için 339 TL tamir ücreti ödememi istedi. İnternet bankacılığı aracılığı ile ben istenen parayı havale ettim. 18/07/2020 tarihinde bana teslim edilen telefonumda sadece batarya değiştirildiğini belirten bir de belge gönderdiler. Benim telefonumun batarya problemi yoktu zaten. Garanti süresi içerisinde müracaat etmeme rağmen telefonum yine tamir edilmeden bana geri verildi. Birkaç gün normal çalışan telefonum tekrardan aynı şekilde aşırı derecede ısınarak, hem şarjı çabuk tüketiyor, hem de herhangi bir programı çalıştırmıyor. Gerekli belgeler ekte fotoğraflar kısmında mevcuttur. Fatura, 1. Teslim ettiğim ve geri aldığıma dair belge, 2.teslim edişimin tutanağı ve geri aldığımda bana verilen açıklama belgesi.

İstenen başka belge veya açıklama olursa derhal tarafınıza ulaştıracağımı da bilmenizi isterim.Mağduriyetimin giderilmesi için gerekli işlemlerin yapılması konusunda tarafınıza güveni ve inancım tamdır. Gereğini arz ve talep ediyorum.

  • - Görüntüleme
full-star full-star half-star empty-star empty-star
2.5/5
counter-icnSizin de benzer bir şikayetiniz varsa
  • Yorum yazabilmek için ya da .

İlginizi Çekebilecek Diğer Şikayetler