19 Nisan 2019
#11868383

İPhone 6S'te Batarya Ve Yazılım Sorunu!

Telefonum 6s, ilk aldığımda bataryası 2 gün gidiyordu. Daha sonra iPhone yazılım güncellemesi yaptı ve şarj süresi 1 güne düşmeye başladı. Şirket politikaları bu zaten. Yeni yazılım gönder. Eski telefon kaldıramasın. Yenisini almaya yönelt. Neyse müşteri hizmetlerini her gün arıyorum. Konuşuyoruz. Şöyle yapın böyle yapın. Hepsini yapıyorum. Telefonu senkronize ediyorum. Yüzde 20 olmadan şarja koymuyorum. Elektronik cihazlarına genelde iyi davranan biriyim. Apple'a bağlı bir yetkili servise gönderdim en son. Cihazın içini açıp temizleyip geri gönderdiler. Bu arada ben de her gün Apple müşteri hizmetlerini arıyorum. Bildiğin kanka olmuşuz. 1000 dakikalık tarifem yetmemeye başladı. Sonra dakikam yetmeyince mail atıyordum.


Onlar beni aramaya başladı. Neyse müşteri hizmetleri benimle uğraşmayınca beni en son üst departmana yönlendirdiler. Oradaki adam bu sefer Genpa'ya gönder dedi. Bu arada ben Batman'dayım. Tamam dedim. Telefon 1500 km İstanbul'dan Batman'a geldi. Buradan tekrar İstanbul'a gitti. Telefon benden daha çok seyahat ediyor. 1500 km yol. Yurtiçi Kargo'ya verin dediler. Anlaşmalı oldukları için ücretsizmiş. Gönderdim aradan 2 gün geçmedi Genpa'dan mesaj geldi. Batman'a geri gelecek diye. Dedim helal olsun. Haklı olduğumu anladılar hemen yaptılar. Apple'i aradım naptınız diye. Genpa ile iletişime geçtiler. Yapmadan geri göndereceklermiş.


Hemen üst departmana bağlandım. Dedim göndermeyin Batman'a, ben de geri size gönderirim. Ben böyle deyince göndermekten vazgeçtiler. İyice incelemeye aldılar. Haklısınız dediler. Kulaklığı da şarj adaptörünü de telefonu da değiştireceğiz dediler ama bu aşamaya gelene kadar 2 ay geçti. Öyle kısa! Yazdığıma bakmayın. Yurtiçi Kargo'ya gittim. Dedim yeni telefonum şarjım ve kulaklığımı alabilir miyim? 5 TL'dediler. Niye dedim. Sistemde öyle görünüyor dediler. Alo! Üst departman mı? Durum bu bu bu. Çözeceğiz dediler. Eşyalarım rehin kaldı alamadım. Çözdük diye telefon geldi. Yurtiçi Kargo'nun yolları taştan. Alayım dedim eşyalarımı. 5 TL'dediler. Dedim vermem. Alo üst departman mı? Çözdük. Yok 5 TL üst departman. 5 üst kargo yurt departman İçim allak bullak. Meğer anlaşmaya rağmen son 1 aydır herkese parmak atıyorlarmış. Canım eşyalarım 1 aylık rehinelikten sonra dedim al 5 TL. Aldım. 3 ay telefonsuzum Apple yüzünden. Bir açtım ben şok. Telefon değişmiş. Diğerleri aynı yerinde. Alo üst departman. Sonuç ne mi? Bana sıfır diye gönderdikleri telefon dandik çıktı. Değil 1 gün yarım gün dayanmıyor. Ve

Şahin Şahin 1.522 Okunma
Yorum Yap
Ziyaretçi Yorumları