iPhone 6S  Garanti Kapsamına Alınmadı!

Duygu Duygu26 Mart 2019 09:29

Apple marka iPhone 6S telefonumu 15.03.2019 tarihinde ani kapanması, ani şarj düşmeleri, sistem ve ağ hatası, alt hoparlörden sesin boğuk gelmesi, touch ID parmak okuyucunun ara sıra okuma yapmaması, kulaklık takılıyken ses vermemesi şikayetleri ile Adana Pupa Bilişim teknik servisine elden teslim ettim. 22.03.2019 tarihinde telefonumun teslim edilmesi için Pupa bilişime gittim ve orada ekranla ilgili şikayetim olmadığı halde sadece ekranın değiştirildiğini öğrendim.

Konuyla ilgili Pupa müşteri hizmetleri ile görüştüğümde Apple onarım merkezine yönlendirildim. Telefonu kullanmak için açtığımda durumunun kullanılmayacak hale geldiğini gördüm. Onarım merkezi ile görüştüğümde telefonun testlerden geçirilerek onarıldığını sorun devam ederse kendilerine ulaşmam gerektiğini söylediler. Ben de kullanmak için telefonu açtım fakat şarjda olmasına rağmen cihaz kapandı ve bu durum 2 gün boyunca en az 10 kere daha devam etti, kullanamadan kapattım. Onarım merkezi ile tekrar görüştüğümde pil analizi yapıldı ve garanti kapsamında değiştirilmesi için teknik servise yönlendirildim.

25.03.2019 tarihinde pupadan memnun olmadığım için Adana Genpa servisine telefonu şikayetlerim ile birlikte teslim ettim. Aynı gün tarafıma 1,949 TL ödeme çıktığına dair SMS geldi. Müşteri hizmetlerini aradığımda arka kapakta darbe olduğu garanti kapsamından çıktığını söylediler. Onarım merkezi ile tekrardan görüştüğümde bu firmalarla görüşeceklerini söylediler. Ben telefonumu verdiğim arkasında darbe yoktu, ekranla ilgili sorunum da yoktu. Bu nedenlerden dolayı, teknik servis sürecinde telefonumun zarar gördüğünü düşünmekteyim.

Sonuç olarak böyle bir sorun en başından olsaydı zaten Pupa Bilişimin ücret talep etmesi gerekirdi. Orada garanti kapsamına giren ve talebim dışında sadece ekran değişikliği yapılıp tarafıma kullanılamaz duruma getirilerek teslim edilen telefonum yüzünden mağdur oldum. Bu mağduriyetin bir an önce telafi edilerek tarafıma bilgi verilmesini talep ediyorum.

  • - Görüntüleme
counter-icnSizin de benzer bir şikayetiniz varsa
  • Yorum yazabilmek için ya da .

İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

İlginizi Çekebilecek Diğer Şikayetler