29 Kasım 2019
#13080126

iPhone 6S Bataryanın Hızlı Boşalması

iPhone 6S isimli telefonu alalı 2 yıl olmadı daha üründe ekran kararması (yani görüşme esnasında ekran kararıyor ve karşı numara kapatana kadar ekran kararması sonlanmıyordu) ve bataryanın hızlı boşalması.


Vatan Bilgisayar isimli iş yerinden ürünü garanti kapsamında gönderdim, iPhone isimli firmanın teknik servisi ekranda piksel hatası olduğunu ekranın yenilendiğini yazmışlardı ama servis arıza formunda batarya ile ilgili sorunu yazdığımız halde arızadan bahis bile edilmemişti. Ürün geldiğinde bu hatayı fark etmemize rağmen belki bataryada değişmiştir ümidi ile kullanmaya başladım. Fakat bataryanın hızlı boşalma sorunu devam etmekteydi. Zaten pil yüzdesi de cihazda 85 olarak yazıyordu. Ben mağdur olarak cihazı Vatan Bilgisayar aracılığı ile tekrar gönderdim. Cihaz geldi, kontrolleri ve testleri yapılmış başarıyla geçmiştir şeklinde servis raporu gönderildi. Yani herhangi bir işlen yapılmadan tarafıma geri gönderildi. Bir de cihaza iOS son sistemi atılmış sağ olsunlar büyük bir arızayı tespit edip halletmişler. Şimdi gelelim asıl konuya.


iPhone cihazını ilk almamdaki ana etken iPhone isimli firmanın telefonlarına sahip çıkıp, cihazın arızası durumunda cihazın yenisi ile değiştirmesiydi ki artık bu devir tamamen kapanmıştır hayırlı olsun herkese. Ben bundan da vazgeçtim cihazı üşenmeyip ikidir servise gönderiyorum. Bataryada sorun olduğunu belirtmemize rağmen ki, bu ilk servis raporunda teknik servisin hatasından dolayı batarya arızasından dahi bahsetmemesinden kaynaklıydı. Bu hatayı da baz alıp iPhone isimli firmanın müşteri memnuniyeti kapsamında batarya değişimi yapaydınız bari ama nerede böyle bir ince fikir? Yorumu sizlere bırakıyorum.

Adem Adem 4.079 Okunma
Yorum Yap
Ziyaretçi Yorumları