sta-1-hoverYetersiz Çözüm

İPhone 6S Batarya Sorunu

Havva Havva19 Aralık 2019 16:47

2 yıl önce almış olduğum iPhone 6S marka telefonum aldıktan 1 yıl sonra şarjı %20 lerde ya da farklı yüzdeliklere varken birden kapanmaya ve şarjı bitik olarak göstermeye başladı. Telefon ile destek aldığımda yazılım güncellemesi yapıldı ve pil güç koruma özelliğini açmam gerektiği söylendi. Bunları yaptıktan sonra bir ara sorunum olmadı. Ama daha sonra yine aynı zaman zaman oldu.

En son 2 gün önce %25te iken yine kapandı. Servise götürdüğümde kullanım kaynaklı olduğu söylendi ve garantim olduğu halde batarya değişimini ücret dahilinde yapabileceklerini ilettiler. Ayrıca yazılım kontrolünde sıcaklık uyarısı verdiği görünüyor ama ben böyle bir uyarı ile hiç karşılaşmadım. Sağlam olsun sorun yaşamayım diye iPhone alıp kullanıyorum ama maalesef ilk yılda verilen hata kullanıcıya yükleniyor. Çok üzüldüm.

  • - Görüntüleme

Cevaplar

profile-icon Havva 30 Aralık 2019 22:15

20 Aralık’ta iPhone 6S telefonumu ani kapanma şikayeti ile götürmüş olduğum servisten sonra orada yapılan testten ve güncellemenden sonra sabahtan akşama kadar en azından ani kapanmalar dışında sorunsuz giden bataryam artık öğlene kadar bile gitmez, hemen biter hale geldi. 2 yılda eskiyen bir iPhone yazık çok yazık.

counter-icnSizin de benzer bir şikayetiniz varsa
  • Yorum yazabilmek için ya da .

İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

İlginizi Çekebilecek Diğer Şikayetler