21 Kasım 2019
#13016449

iPhone 6 Ekran Kararması Sorunu

Telefonun 2 yıllık garanti süresi dolmasına 3 ay kala ekranı karardı. Ancak dışarıdan aradığında çalıyordu. Garanti süresi bitmediği için Teknosa'ya götürdüm. Alıp servise gönderdiler. Esc Servis telefonu Apple onarım merkezine göndermiş. Apple onarım merkezide arızanın garanti kapsamı dışında olduğunu, ana kartta yetkisiz işlem olduğunu belirten bir rapor düzenlemiş. Rapor sonunda da "sizinle iletişime geçtik ve siz onarımı iptal ettiniz" yazmışlar.


Başkasının telefonu ile karıştığını düşündük önce. Çünkü ne telefonu bir yere tamire vermiştik ne de bizi garanti kapsamı dışında onarım yapılması için arayan olmuştu. Ne de bu konuda bir mesaj gelmişti. Apple desteği telefonla aradık. Süreci araştıracaklarını söylediler. Ama sadece bizi birkaç gün daha oyalamış oldular. Hiçbir sorun çözülmedi. Telefonunuzdaki arıza garanti kapsamı dışında dediler. Oysa telefonda ne bir çarpma ne de hasar olmuştu bugüne kadar. Bu nedenle tamir için yetkisiz biri de telefona müdahale etmedi. Telefonun orijinal olmayan bir parçasını da kullanmadık. Bu nedenle tamir için birinin açması da söz konusu değildi. Zaten garantisi devam eden bir telefonu neden birine açtıralım ki! Ayrıca konu ile ilgili bizimle iletişime geçip, bizim onarımı iptal ettiğimizde tamamen yalan. Böyle bir şey de olmadı. Zaten bu nedenle bir karışıklık olduğunu düşündük başlangıçta. Bugün Tüketici Hakem Heyeti'ne başvurduk. Süreç çok uzun süreceği için ürünün parasını geri talep ediyoruz.
Apple müşteri hizmetleri çok nazik, bu nezaketleri size gerçekten yardımcı olacaklarını inanmanızı sağlıyor. Ama bunun bir kandırma taktiği olduğunu düşünüyorum.


Bu süreçte Teknosa'da ürünü teslim eden görevlinin de rolü olduğunu düşünüyorum. Ancak büyüteçle bakılınca görülebilecek kasadaki bir iki çiziği öyle bir raporladı ki telefon sanki 10 kat binadan düşmüş sanırsınız. Koca bir paragraf rapor yazdı. Çizik dediği şeyleri o yazınca fark ettik telefonda. Herkesin cebinde anahtarla ya da bozuk para ile olabilecek çizikleri adam uzun bir rapor yazdı. Belkide Apple servisi de telefona bile bakmadan bu rapora dayanarak başından savdı bizim telefonu. Telefonu hem ekran koruyucu ile hem de koruma kılıfı ile kullandık aldığımız günden bu yana. Bu nedenle ilk alındığı günkü gibi tertemiz bir telefondu. Tamamen üretim hatası bir arıza nedeni ile telefon bozuldu.

Barış Barış 3.581 Okunma 1
Yorum Yap
Ziyaretçi Yorumları