07 Eylül 2013 #1998547

iPhone 2 Kez Arızası Giderilmeden Servisten Gönderildi!

7 Mayıs 2013 tarihinde aldığım İPhone 5 cihazım sesimin görüştüğüm kişiye kesik kesik gitmesi şeklinde arıza verdi. 5 Ağustosta Brightstar servisine ilk kez gönderdiğimde mikrofonu değişip gelen telefonumu 17 ağustosta teslim alıp yine aynı arıza sebebiyle 18 ağustosta tekrar servise gönderdim.


Dün akşam teslim aldığım cihaz aynı problemle şuan elimde. Biraz sonra 3. kez servise göndereceğim. Servis yetkilisiyle yaptığım görüşme sonucunda 2 kez daha aynı hatanın bulunması halinde telefonumun değiştirilebileceği bilgisi verildi. Apple güvenerek aldığım bu telefonla ilgili şikayetimi iletecek bir Apple yetkilisine ulaşamadım. Anladım ki bu cihaz bize ders olacak.

Bülent 274 Okunma

Cevaplar

  • Bülent27 Eylül 2013

    Ve... 4. kez servise gönderdim. Diyecek bir şey yok.

  • Bülent23 Eylül 2013

    Apple Türkiye yetkili servisi Brightstar'dan gelen yanıttır. Merhaba Bülent Bey, Cihazınız sizin de belirtmiş olduğunuz üzere teknik servisimize 3 kere giriş yapmıştır. Cihazınızın 1. gelişinde mikrafonu 2. gelişinde şarj flexi değiştirilmiştir. Cihazınızın en son olarak tarafımızdan 16.09.2013 tarihinde kayıt alınmış olup şuan için işlemleri devam etmektedir. Belirtmiş olduğunuz şikayetler doğrultusunda testleri sağlanıp çıkışı sağlanacaktır. Saygılarımızla. Şimdi bu e-postada 1- Cihazın iki kez sorunu giderilmeden, umursanmadan, savsaklanarak, test edilmeden gönderildiği kabul edilmekte. 2- Bu kez daha uzun bir süre kendilerinde kalacağı da anlaşılmakta. 3- Bu şekilde cihazı değiştirecek olsalar dahi -kaldı ki onarıp da gönderecek olsalar hakem heyetine başvuracağımdan eminler, bu sebepten mutlaka değişim yapacaklardır- yasal servis süresi olan 30 iş günü beni bekletecekleri ve 1 Kasımdan önce teslimat yapmayacakları da belli. 4- Yetki ver karakterini öğren atasözünü doğruladıkları ortada. 5- E bu kadar aleyhte yazımdan sonra bana madik atmak istemeleri de doğalarında var onu da anladık. Da onların anlamadıkları ben gayet ciddiyim. Daha kullanamadan modası geçmiş cihazımı değiştirmelerini kabul etmeyeceğim. Benim kaybedeceğim bir şey yok. Mücadeleye devam edeceğim. Sonuç alana kadar #direncihaz :)

  • Bülent11 Eylül 2013

    I-phone Türkiye yetkililerine ulaşamadım. Servisin basiretsizliği ortada ama şikayet edecek mercii yok. Müşterilerin memnuniyetsizliğini istatistikle açıklamak kişilere verilen değer yargısını gösterir. Kendimi aldatılmış hissettiren bir firmanın ürününü tercih etmem için kendini affettirmesi gerekir. Aksi taktirde Apple ürünlerini tercih etmem için bir sebep yok. Bu sefer de ürün değişimi yapılmazsa yasal haklarımı arayacağım tabi ki. Ve ücret iadesi talep edeceğim. Servisi işinin ehli firma hangisiyse onun cihazını alacağım. Bu servise mecbur kalmamanız için Apple ürünü almanızı tavsiye etmiyorum.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön