İPhone 2 Aylık Telefonda Yetkisiz Müdahale Sorunu!

Ezgi Ezgi01 Temmuz 22:52

01.04.2020'de Teknosa’nın internet sitesinden Apple iPhone 7 32 GB telefonu satın aldım. Telefon 6 Nisan 2020 tarihinde tarafıma ulaştı. İki ay boyunca telefonu dikkatli ve sorunsuz kullandım. 23 Haziran 2020 tarihinde telefonu şarjdan çıkarttım ve on dakika telefondaki işlerimi hallettikten sonra telefonu elimden bıraktım. Telefonu tekrar elime aldığımda telefon kapanmıştı ve tekrar açılmadı. 

Apple’in resmi internet sayfasında yapılan önerileri yaptım. Telefonu bir saat şarjda bıraktım ancak telefon yine de açılmadı. İnternet üzerinden Apple’in desteğine yazdım ve onlar aracılığıyla Apple’in Eskişehir'deki yetkili servisi Zentech’den randevu aldım. Telefonumu servise teslim ettikten 3 gün sonra 26.06.2020 tarihinde servisten tarafıma servis raporu bilgilendirme mesajı gönderildi. 

Mesajda ‘‘Apple onarım merkezinde yapılan incelemede cihazda yetkisiz değişiklik (ana kart) tespit edilmiştir. Dilerseniz 2999 TL karşılığında, birebir aynı model, renk, ve kapasitede yeni bir cihaz ile değişim imkanından faydalanabileceğim’’ yazıyordu. 

Apple Müşteri Hizmetlerini aradım ve telefonu almamın üzerinden sadece iki ay geçtiğini telefonu sıfır kutulu olarak satın aldığımı ve garantisini benim başlattığımı, asla ve asla herhangi bir servise vermediğimi (ki garantili bir telefonu neden yetkisiz bir servise vereyim) ve telefonun hiçbir darbeye, fazla ısıya, suya (yağmur damlasına bile) maruz kalmadığını, telefonu telefon ile birlikte gönderilen orijinal şarj aleti dışında hiçbir şarj aletiyle şarj etmediğimi, hatta telefonu powerbank aracılığıyla bile şarj etmediğimi yani garanti kapsamı dışına çıkacak herhangi bir müdahalede asla bulunmadığımı beyan ettim.

 Ancak telefonda yetkisiz müdahale olduğu gerekçesiyle onarım veya değişim yapılamayacağı tarafıma tekrar bildirildi. Daha sonra internetten araştırdığımda bu konudan benzer şekilde mağdur olan birçok insan gördüm. 

Aklıma tek gelen yetkili servis ve onarım merkezinde kaldığı sürede telefonuma bir müdahale olmuş olabileceği ya da Teknosa'nın bana hasarlı veya ayıplı mal satmış olabileceği onun dışında bu kadar dikkatli kullanmama karşın telefona benim zarar verecek Apple yetkili servisinin öne sürdüğü şekilde bir müdahalenin mümkünatı yoktur.

 İki ay önce aldığım bir kez bile yere düşürmediğim hiçbir şekilde müdahalede bulunulmadan ve özenle kullandığım telefonum şu an kullanılmaz haldedir. Telefonda hiçbir şekilde fiziki bir zarar, gözler görülür bir çizik bile yoktur. Gerekli bütün yasal yollara başvuracağım.

counter-icnSizin de benzer bir şikayetiniz varsa
 • Yorum yazabilmek için ya da .

 • profile-icon Oğuz 06 Ekim 21:47  

  Sonuç ne oldu ve hangi dilekçeyi doldurdun internette bir sürü dilekçe var bununla ilgili

 • profile-icon Oğuz 01 Ekim 06:31  

  Sonuç ne oldu soylermisin

 • profile-icon Özo 29 Eylül 14:06  

  Ezgi son durum nedir mağdur olan arkadaşlara ne önerirsin

 • profile-icon Özo 27 Eylül 20:01  

  Arkadaşlar swap ürünlerin Apple alakası yok. Aldığınız firmayla alakalı yenilenmiş ürün satıyorlar sıfırı olmayan

 • profile-icon İbrahim 24 Ağustos 12:40  

  Benimde aynı şey başıma geldi ne satıcı ne de Apple arkasında durmadı Tüketici Hakları'na başvuru yaptım oradan gelecek cevabı bekliyorum Apple'a servisinden garantisinden dolayı tercih ediliyordu artık oda diğer markalar gibi güvenilmez oldu

  Cevapları Gizle (3) arrow
  profile-icon Oğuz 30 Eylül 01:23  

  Seri numarası ve model numarası ne ile başlıyor?

  profile-icon İbrahim 29 Eylül 11:14  

  Hepsiburada'dan aldım

  profile-icon Oğuz 29 Eylül 02:50  

  Hangi firmadan aldınız telefonu

 • profile-icon Halil 07 Temmuz 23:45  

  Adamlar cevap dahi yazmıyorlar. Sanayi ve ticaret bakanlığının bu mağduriyetleri gidermek için müdahale etmesi gerekir.

  Cevapları Gizle (1) arrow
  profile-icon Oğuz 29 Eylül 02:50  

  Hangi firmadan aldınız telefonu

 • profile-icon Murat 07 Temmuz 10:26  

  Aynı servise gittik ve aple merkeze cihazım gönderildi ikinci defasında oradan da yetkisiz müdahale cevabi aldım

  Cevapları Gizle (1) arrow
  profile-icon Oğuz 29 Eylül 02:50  

  Hangi firmadan aldınız telefonu

 • profile-icon Oğuzhan 03 Temmuz 17:15  

  Aynı sorunu sorunu bende yaşıyorum, yalnız değilsiniz, pazardan çorap aldığınız tezgah bile çorabın delik dediğinde değişim yapıyor, çözüm buluyor, ama Apple ın bir çorapçı kadar değeri kalmamış kendi sattığı malın arkasında durmuyor...

  Cevapları Gizle (1) arrow
  profile-icon Oğuz 29 Eylül 02:50  

  Hangi firmadan aldınız telefonu

İlginizi Çekebilecek Diğer Şikayetler