sta-1-hoverYetersiz Çözüm

Garanti Bitti İPhone Çöp Oldu!

Mehmet Mehmet1 yıl önce

19.01.2017'de 3400 TL bedelle aldığım iPhone 7 128 GB telefonumu 2 yıllık garanti süresi boyunca sadece 1 kez şarj süresi kısaldığı için servise gitti ve batarya değişimi ile sorun çözüldü. Ancak ne olduysa cihazın garantisi bittikten sonra oldu.

Cihazın 2 yıllık garanti süresi dolduktan tamı tamına 14 gün sonra, yanlış okumadınız tam 14 gün sonra 02.02.2019 tarihinde cihaz bir anda kapandı ve bir daha açılmadı, cihazı tamir için götürdüğüm Kocaeli Troy Apple yetkili servisince cihazın tamirinin mümkün olmadığı 3200 TL bedelle cihazın değişim yapılabileceği bildirildi. Anlamadığım husus nasıl olur da 2 yıl boyunca sorun çıkmayan, hiçbir yetkisiz müdahale olmayan bir cihaz garantisi biter bitmez tamiri mümkün olmayacak şekilde arızalanır.

Bir cihaz garantisi biter bitmez çöpe atılacak hale geliyorsa ben bu cihazı 2 yıl süreyle kiralamış mı oluyorum, hiçbir olumsuz müdahale olmadığı halde durup dururken arızalanan cihazın değişimi için cihaz bedeline yakın bir bedel talep etmek hangi müşteri memnuniyeti ilkesine hizmet ediyor. Apple gibi bir firmanın güvenilirlik derecesi bu mu? Ya da bu mu olmalı?

  • - Görüntüleme
counter-icnSizin de benzer bir şikayetiniz varsa
  • Yorum yazabilmek için ya da .

İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

İlginizi Çekebilecek Diğer Şikayetler