16 Ocak 2019
#11453789

Apple İPhone Umursamazlığı!

4 Aralık 2017'de harici olarak aldığım kulaklığımın tekinden ses gelmemesi sebebiyle Aralık 2018 de Gaziantep Pupa'ya götürdüm. Garanti süresi 1 yıl mı 2 yıl mı diye sorup 2 yıl cevabını alınca kulaklığı teknik servise bırakma kararı aldım. Gaziantep Pupa kafasına göre telefonumu aldı ve bir takım işlemler yaptı sonra bana 15 gün kadar sonra dönüş yapıldı ve ürününüze bir işlem yapamıyoruz çünkü kulaklığınız telefonunuzla uyumlu değil dendi. Meğer kafasına göre telefonumun IMEI numarasını almış kulaklığı da onunmuş gibi göstermişler.


İyi de zaten o kulaklık iPhone 6 Plus'ımın kutusundan çıkan kulaklık değil zaten harici olarak aldım dedim. Yine de işlem yapamayız 2017'de çıkmış bir telefon getirin kulaklık onunmuş gibi işlem yapalım dediler. Böyle bir şeyin saçmalık olduğunu kulaklığı tek başına aldığımı ve kendisine ait bir garanti sürecinin olmak zorunda olduğunu söyledim kabul etmediler. Apple müşteri temsilcisiyle konuştum ve tamamen haklı olduğumu kulaklığı tekrar Pupa'ya bırakmam gerektiğini ve kendileri Pupa'yla bu işi çözeceklerini söylediler.


Kulaklığı tekrar bıraktım. 15 gün sonra yine dönüş yapıldı 2. defa herhangi bir IMEI almamalarına rağmen bana yine IMEI uyumlu değil iade edildi dendi. Bana atanan Apple müşteri temsilcisini defalarca aramama ve mail atmama rağmen bana geri dönüş yapmadı. Apple bana tekrar temsilci atadı ve süreç sil baştan yeniden başladı. Saatlerce telefon konuşmaları günlerce yapılan araştırmalar sanki kulaklık değil de özel jet almışım gibi. Ve sonuç? Kulaklığın kendine ait bir seri numarası olmadığı için garanti kapsamında değil, garanti süresi de zaten 2 yıl değil 1 yıl. 2 aydır bununla uğraştım ve bana verilen cevap bu oldu.


Madem harici olarak sattığınız aksesuarların garantisi yok o zaman bunu belirtmek zorundasınız kulaklığınızın seri numarasının olmamasından dolayı garantiden faydalanamamam benim sorunum değil sizin iş bilmezliğiniz. Müthiş bir müşteri ilişki ağınız varmış gibi randevulu görüşmeler telefonda saatlerce sorunu halledeceğiz efendim hiç merak etmeyin demeler peki sonuç? Hiçbir şey. Gerçekten Apple gibi bir firmanın böyle bir soruna verdiği çözüm odaksızlık beni çok şaşırttı. Müşteriye siz haklısınız ama elimizden bir şey gelmiyor demek ne demek ya biri beni aydınlatabilir mi?

Gizem Gizem 2.649 Okunma
Yorum Yap
Ziyaretçi Yorumları