Apple iPhone Garanti Servisinin İstediği Fahiş Ücret!

Hakan Hakan1 yıl önce

Apple ürünleri ile alakalı çok önemli bir paylaşım yapacağım. Apple iPhone 7 marka telefon satın aldım. Türkiye'den faturalı garantili olarak telefonu satın alırken hiçbir problem yoktu. Gayet ilgili alakalı idi. Apple maille aramıza hoş geldinizler falan. Bir müddet sonra telefonun pili şarj tutmaz oldu. Sorunun üretim hatası. Bu serilerde hep aynı sıkıntı olduğu şeklinde genel bir kanı mevcuttu. Tabi telefonum garantili ya, eee bir de faturamda var. Markada Apple her türlü çözerler diye düşündüm.

Troy Artı servise gittim Marmara Park'ta showroom bomboş ama servisin önü metrelerce kuyruk. Neyse sıra geldi telefonu teslim ettim. Pili sorunlu, şarjı çok kısa sürede bitiyor dedim. Biz sizi arayacağız dediler, aramadılar. Ben aradım ve şok edici cevap aldım; telefonunuzda ana kart arızalı sorun var, 5000 TL verirseniz yaparız. Garantili telefona tamir ücreti İstiyorlar.

İkinci şoku telefonu açınca yaşadım; telefonun parmak okuyucu tuşu çalışmıyor. Çalışan telefonu bozdular ve 5000 TL verirseniz yaparız diyorlar. Türkiye genel merkezine kadar aradım şikayet ettim ama boş aynı cevap 5000 TL verirseniz yaparız. Biraz araştırdım maalesef yüzlerce hatta belki binlerce kişiye aynı muamele yapılmış şimdi yasal hakkımı kullanıp mahkemeye vereceğim kazanacağım belli bunu da biliyorlar ama insanlar mahkeme ile uğraşmaz diye böyle bir taktik geliştirmişler bence arkadaşlar gidin mahkemeye verin üşenmeyin bence...

  • - Görüntüleme
counter-icnSizin de benzer bir şikayetiniz varsa
  • Yorum yazabilmek için ya da .

İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

İlginizi Çekebilecek Diğer Şikayetler