12 Mayıs 2016

iPhone Ekran Ücreti Haksızlığı!

İphone 6 Plus cihazımın ekranı kırıldıktan sonra garanti süresi içerisinde Apple Store ile iletişime geçip yapılması gerekenleri sordum. Bu konuda telefon kayıtları da mevcuttur. Öncelikle Ankara'da Başarı Teknik Servis'e götürdüm. Bana ekran değişimi yapamadıklarını 1300 TL ile yeni cihaz alabileceklerini söylediler. Ben de Apple Store'ye güvenerek Apple Store'yi aradım. Onlar da Zorlu Center'de ekran değişimini ücretli olarak yapılabildiğini 548 (net olarak fiyat noktasında emin olmamakla birlikte) söylediler. Bu konuyla alakalı olarak bir çok görüşme
yaptığım Apple Store'nin kayıtlarında ses kayıtları ile birlikte mevcuttur.

Özellikle garanti süresi içerisinde aradığımı, ekran değişiminin belki de ücretsiz yapılabileceğini, ya da telefonun garanti süresi içerisinde değerlendirilmesini gerektiğini beyan ettim. Apple Store'den siz merak etmeyin.

Abdulhamit 745 Okunma

Cevaplar

 • Abdulhamit 11 Mayıs 2016

  548 TL ekran camının değişiminden sonra 1300 TL'ye telefonu yenilemem gerekirse toplamda 1848 TL ile masrafım olacak. Teknik servisin hatasından dolayı bunun benim karşılamam haksızlıktır. Not: Yorumları alttan üste doğru okumanız gerekmektedir.

 • Abdulhamit 11 Mayıs 2016

  Ancak bu sorunları bildirmeme rağmen ilgilendirmediler. Randevu alamıyorum. Randevu almak için herhalde bütün işlerimi bırakıp 10 dakika 1 siteyi yenileyip randevu almam gerekiyor. (!)

 • Abdulhamit 11 Mayıs 2016

  Tüm bu nedenlerden dolayı; Garanti kapsamındayken gönderdiğim telefonumun garanti kapsamında değerlendirilerek işlem yapılmasını, velevki garanti kapsamına girmeyen bir durum olsa dahi ekran değişimi yaptıktan sonra karşılaştığım sorunlar olduğundan dolayı ekran değişim fiyatının mahsup edilerek geri kalan kısmının tarafımdan talep edilmesi gerekmektedir.

 • Abdulhamit 11 Mayıs 2016

  3) Donmaların yaşandığı sıkıntı ekran değişiminden sonra oldu. (Not: Ekrandaki donma probleminde bazen elektrik çarpma hissi veren parazitler oluştuğunu hissediyordum. ) Zaten ekran donma problemi ile ilgili daha önce karşılaşmış olsaydım. Bunun için daha önceden başvurup garanti kapsamında değerlendirilmesini talep ederdim. d) Velevki garanti kapsamında girmemiş ise ekran değişimi için 548 TL vermek yerine üzerini tamamlayıp 1300 TL'ye sıfır bir İphone alırdım. şu an karşılaştığım sorunlarla karşılamazdım.

 • Abdulhamit 11 Mayıs 2016

  Sonuç olarak; a) Telefonun ekranı kırıldıktan sonra kullandığımda donmalar ile alakalı herhangi bir sıkıntı yaşamadım. b) Telefonun ekranı değişime göndermeden önce sorunu bildirip kayıt oluşturduğumda telefonum hala garanti kapsamındaydı. Başvuru tarihime ve Apple Store'yi aradığıma dair kayıtlara bakılabilir. c) Donmalar ekran değişiminden sonra çıktı şöyle ki; 1) Eğer daha önce bu sorun olsaydı. Ben ekran kırılmadan önce telefonu gönderirdim. Bu şekilde hiçbir masraf yapmış olmazdım. 2) Telefonu Apple Store Zorlu Center'e gönderdikten sonra telefonum sıfırlanmamıştı. Telefonu gönderdiğim gibi ekranı takıp geri göndermişlerdi. 3) Donmaların yaşandığı sıkıntı ekran değişiminden sonra oldu.

 • Abdulhamit 11 Mayıs 2016

  Bana yukarı yaptıklarımı telefon üzerinden yaptırmaya çalıştı. Ancak başarılı olamadı. Daha sonra yeniden Apple Store ile iletişime geçtim. Hasbel kader Apple Store çok yardım sever bir arkadaşla görüştüm. O bana bayağı yardımcı oldu. Telefonu Etiler Genpa Şubesine yönlendirmemi söyledi. Bende kargo ile Etiler Genpa Şubesine gönderdim. İlk tetkiklerinde herhangi bir sorun bulamadıklarını söylediler. Ancak ben konu ile alakalı donma yaşanırken çektiğim bir videoyu gönderdim. Videoyu gördükten sonra yaptıkları tetkiklerde sorunun Anakart'tan kaynaklandığını, garanti süresinin dolduğunu, cihazın değişimin gerektiğini söylediler.

 • Abdulhamit 11 Mayıs 2016

  O şekilde kullanmaya devam ettim. Gördüm ki telefonun donmaları devam etmekte. Donmalar sıklıkla olmamakla birlikte can sıkıcı hale gelince Apple Store ile iletişime geçmeye çalıştım. İlk aradığımda hafta sonu olduğundan dolayı görüşemedim. Sonraları ben müsait olmadım. Zorlu Center'den de randevu alamadım. Zaten Ankara olduğumdan ve memur olduğumdan pek fırsatım dahi olmuyordu. Daha sonra yeniden aradım. Bu defa da Apple telefon iletişim sistemde hata vardı. Sonra yine aradım. Sistemde geçici olarak hata olduğunu da telefondan teyit etmişlerdi.

 • Abdulhamit 11 Mayıs 2016

  Ekranı değiştikten sonra telefon geldi. Telefon geldiğinde telefonun içerisindeki tüm bilgiler halen duruyordu. Telefonu kullanmaya başladım. Telefonun ekranının tekrar kırılması ile karşılaşmamak için hemen ekran koruma camı taktırdım. Bir süre sonra telefonda arada sırada olan donmaları gördüm. İnternet üzerinde araştırma yaptım. Telefonun üzerindeki ekran koruma camından kaynaklanabileceğini, telefonun yeniden kurulması gerektiğininden bahsettiklerini gördüm. Telefonu yeniden kurdum. Sorun halen devam ediyordu. Ekran koruma camını kaldırmadım. Sonra bu donmalar rahatsız edici hale gelince ekran koruma camını kaldırdım.

 • Abdulhamit 11 Mayıs 2016

  Ben de bu konuşmalardan sonra telefonu değişmek yerine Apple Store'nin sağlamlığına ve güvenirliğine güvenerek ekranı değiştim. 1300 TL verip yeni telefon almak yerine 548 TL verip ekran camını değiştirmek İphone'nin sağlamlık ve müşteri memnuniyeti noktasında daha mantıklı geldi. Çünkü sonuçta İphone telefon kullanıyorsun. Dünyanın en sağlam ve en güvenilir ve müşteri memnuniyeti noktasında nam salmış bir firma.

 • Abdulhamit 11 Mayıs 2016

  Telefon ekranı değişse dahi tüm kontrolleri yapıldıktan sonra size gönderilir. Telefonunuzu yedekleyin ve İphone BUL'u kapattın, denildi. Bu dediklerime ekran değişim tarihi olan 21 Ocak'tan önceki konuşma kayıtlarına bakılabilir. Telefonun Garantsi süresi 17'sinde bitiyordu. Ben 17'sinden önce bir çok defa iletişime geçtim telefonun garanti kapsamında değerlendirilmesi için beyanatlarda bulundum. Yukarıda dediğim gibi telefonunuz tüm kontrolleri yapıldıktan sonra size geri gönderilir. Merak etmeyin, denildi. Yardımcı olan arkadaş da çok iyi niyetliydi.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön