İpekyol Hediye Çeki...

Gökhan G. |

Geçen yaz İpekyol'dan aldığım ürünü iade ederken iade yapılması gerektiği halde para iadesi yapılamadığı belirtilip 200 TL tutarında hediye çeki verildi. Ancak iade olduğu için süresiz olması gereken çekin 1 yıl süresi varmış. Birçok firmadan verilen iade çekleri süresiz olduğu için bunun da süresiz olduğunu düşündük. Alt tarafında yazan süre bilgisi de dikkatimizden kaçtığı için, çekin süresi geçmiş.

İpekyol müşteri hizmetleri çekin süresi geçtiği için kullanılamayacağını söyledi. İade para üzerindeki hakkı saklı tutmaktır, bu şekilde yapılan iade bir hediyeymiş gibi davranılıyor.

Problemin firma tarafından çözümlenmesini rica ediyorum, aksi durumda ilgili tüm mercilere şikayette bulunacağım!

Etiketler :

Parapuan-Hediye Kuponu Ürün İade / Değişim

Şikayet İle İlgili Görüşmeler

 • Gökhan G.
  28 Ekim
  11:03

  Bu cevabı hazır giyim sektörünün en büyüklerinden olan İpekyol gibi bir firma nasıl yapabiliyor anlamıyorum!

  Prosedürlerinizde yok diye bu kadar net bir tutum sergilemeniz gerçekten hayret verici. Böyle bir durumu ne prosedür ne de teknik sebepler açıklayabilir. Bu gerçekten "Siz unuttuysanız 200 liranız bizimdir, her türlü gasp edebiliriz" demek!

  Hiç mi müşteri memnuniyeti diye bir kavramınız yok? Bu şekildeki tavrınızın müşteri kaybına sebep olacağını hiç mi düşünmüyorsunuz?

 • 28 Ekim
  10:43

  Sayın Gökhan Güven;

  Şirketimizden tarafınıza verilen kredi çeklerinde son kullanım tarihi bulunmakta olup;süresi geçen çekler hakkında prosedürümüz gereği herhangi bir işlem yapılamamaktadır.Talebiniz konusunda yardımcı olamayacağımızı iletmek isteriz.

  Saygılarımızla

  İpekyol Müşteri Hizmetleri