28 Mayıs 2015

İnter Spor Sözde Garantisi Var

Yaklaşık 13 ay önce dinamik 1001 ağırlık çalışma istasyonu aldım. 8 ay içinde halat makara rulmanları arızalandı ve kendim değiştirmek zorunda kaldım. Halat makara rulmanları o kadar kalitesiz ki rulman demeye insan utanır. 12. ayada halatı koptu. Firmayı aradım, fotoğrafını çekip gönderdim. Servisin verdiği cevap şu: Garanti kapsamı dışı. Düşünebiliyor musunuz? Bu istasyonun can damarı olan parçalar garanti kapsamın da değilse, o zaman garanti belgesi ne işe yarıyor. Bu parçalar arızalandığında üründen yararlanmak tamamen imkansız hale geliyor.

Yener 849 Okunma

Cevaplar

 • Yener25 Ağustos 2015

  6 Temmuz 2015 tarihli açıklama yazıma diyecek bir şey bulamadınız herhalde!

 • Yener06 Temmuz 2015

  Ya bu kadarına da pes diyorum. Sayın teknik müdür, halat makaradan çıktığı yerden ya da makara dışında çalışması gibi nedenden dolayı kopmadığını belirtmiştim. Tam olarak bağlantı noktası ile preslenme noktasından koptuğunu belirtmiştim. Ayrıca arıza fotoğraflarını bile gönderdim. Siz arızayı tam olarak kavramak yerine, gidermemek için kelime oyunlarına başvurup gülünç oluyorsunuz. Şikayet konusunun başında olayı net ve açık bir dille izah ettim, siz oluşan arızayı çarpıtarak aşınmaya bağladınız. Tekrar ediyorum, böylesi bir mantıkla ilk defa karşılaşıyorum pes!

 • İnter Spor Temsilcisi08 Haziran 2015

  Sayın, Yener Bey, Halat kopması sürtünmeden daha çok, makaranın kanalından atlaması sonucu katlanarak izole içerisinde kırılma sonucu kopar. Sizin belirttiğiniz gibi makaraya sürtünmeyle aşınmaz. Garanti belgesini ise sadece bize değil Türkiye'deki tüm kurumlara aynı formatla düzenlenerek verilmiş olduğunu firmamıza ait bir konu olmadığını ayrıca belirtmek isterim. Ahmet KALAYOĞLU Teknik Müdür İnter Spor Dış Tic.A.Ş.

 • Yener08 Haziran 2015

  Sayın Teknik Müdür, kendi söylediklerinizle çelişiyorsunuz. Sizin yukarıda belirttiğiniz söyleme göre, halata verdiğiniz 6 ay süreli garanti şartlı garanti yani sözde garanti olup, yasal dayanağı yoktur. Ayrıca plastik makaralara garanti veriyorsunuz. Oysa halat bunlar üzerinde hareket ediyor. Plastik makara parça mı daha önce aşınır yoksa çelik halat mı? Oysa sizde iyi biliyorsunuz ki plastik makara önce aşınır çelik halat değil. Halat sorunlu ise kopar, 2 yıl için de aşınması mümkün değil. Ha unutmadan, bu garanti belgesini size veren resmi kurumdaki ilgili şahsın hangi koşullarda bu belgeyi onayladığı açıkça ortaya çıkmış oldu. Verilen bu garanti belgesinin teknik gerçeklikle hiçbir alakası yoktur.

 • İnter Spor Temsilcisi02 Haziran 2015

  Sayın, Yener L. bey, Garanti Belgesinde belirtilen maddeler Sanayi Bakanlığı 'nca hazırlanmış maddelerdir. Bu durumda siz, Sanayi Bakanlığı teknik ekibinin kapasitesinin yetersiz olduğunu ifade ediyorsunuz. Bu sizin yorumunuzdur ve biz bu konuda bir şey diyemeyiz. Ancak, cihazınızdaki halatın bir gün sonra kopması durumu (Altı aya kadar garantimiz dahilindedir) firmamızın teknik ekibince değerlendirilir ve elbette ki garanti kapsamına alınır. Siz cihazın bedelini haram etseniz de biz yine hayrını görün deriz. Sağlıklı günler dileklerimizle Ahmet Kalayoğlu Teknik Müdür

 • Yener02 Haziran 2015

  o belgeyi yazanın teknik kapasitesinin sıfır olduğunu gösterir. Halat, halat makarası ve yatağı aşınan parça olarak değerlendirilemez. İki yıl içinde amatör kullanımda arızalanması mümkün değildir. Bu parçalar Kondisyon aletinin can damarı olup kolay arızalanmaması gerekir. Bunlar arabanın filtresi ile karşılaştırılamayacak parçalardır. Sizin mantıktan yola çıkarsak, aldıktan Bir gün sonra arızalansa halat kopsa vay Tüketicinin haline. Kaldı ki halat aşınmadan dolayı değil pres yerinden koptu. Bunu aşınma ile ne alakası var? Faturamda şöyle yazıyordu, aldığınız malın hayrını görünüz. Ben de cevap olarak size ödediğim ücreti haram ediyor, bir kuruşunun hayrını görmeyiniz diyorum

 • İnter Spor Temsilcisi01 Haziran 2015

  Sayın müşterimiz, Spor kondisyon cihazlarındaki bazı parçalar, aşınma parçası olduğu için garanti kapsamı dışında değerlendirilir. Tıpkı otomobillerdeki filtreler gibi. Cihazla beraber size verilen garanti belgesinin " Garanti Kapsamına Girmeyen Hususlar" bölümünün 7.maddesinde aşınma parçalarının garanti kapsamına girmediği ve bu parçaların neler olduğu açık şekilde belirtilmiştir. Bunlardan birisi de halatlardır. Halat haricinde makaralar ise bedelsiz yenileri ile değiştirilir. Bilgilerinize Ahmet Kalayoğlu Teknik Müdür İnter Spor Dış Tic.A.Ş.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön