İnnovia-Yeşil İnşaat Tapuları Vermiyor!

Atakan E. |

İnnovia2 E3 blokta daire alımı için aracı kurum ile sözleşme yapılarak Ocak 2015 tapu çıkar garantisiyle daire için ön ödemeli sözleşme yaptık ve üzerinden aylar geçmesine rağmen aracı kurum her defasında 15 günlük süreler ile ertelendiği yönünde bilgi verdi. Tapu işlemlerini İnnovia-Yeşil İnşaat site yönetiminin vermediğini beyan ederek 4. ay yani nisan ayına kadar geldik, tapu için tüm ödenekler daire sahibi tarafından yapılmış olmasına rağmen hala tapunun neden ve daha ne zamana kadar verileceği belli bile değil, yapılan her türlü şikayetlere İnnovia-Yeşil İnşaat tarafından verilen cevap aynı (copy paste) ilgilenecek bir insan başvurulacak çözüm bulucu bir mevki yok mu, bu belirsizlik nereye kadar?

Etiketler :

Tapu İşlemleri Personel Davranışı

Şikayet İle İlgili Görüşmeler

 • 27 Nisan
  10:43

  Sayın Müşterimiz,

  Öncelikle belirtmek isteriz ki; Yeşil GYO olarak, 14.000 konut ile Avrupa’nın en büyük konut projelerinden biri olan Innovia Projesi’nin 3’u etabini 2013 Aralik itibari ile teslim ettik ve 3293 konutluk Innovia 3 projesinde bugüne kadar 2100 den fazla dairenin tapusunu ödemelerini tamamlanmis olan daire sahiplerine teslim ettik.

  Innovia Projemiz kapsamında satın alınan her bir dairenin tapusu hiç şüphesiz ki gereği gibi daire sahiplerine devir ve teslim edilecektir. Söz konusu devirler için Şirketimiz’in Tapu Departmanı, sözleşmesel yükümlülüklerini tamamlanmış olan müşterilerimizin tapu devirleri için yoğun bir şekilde çalışmaktadır. Ancak Esenyurt Tapu Müdürlüğü’nün çalışma sistemi gereği tüm tapu işlemleri tarih sırası ile ilerlemektedir. Bu çerçevede odemesini tamamlamis ve tapu alma hakkı doğan müşterilerimizin devirleri, ilgili tapu dairesinden randevuları alınarak yapılmaktadır ve bundan sonra da mümkün olan en büyük hızla ve en kısa süre içerisinde yapılmaya devam edilecektir.

  Sizlerden gelen talepler doğrultusunda tapu devir sürecini hızlandırabilmek için elimizden geleni yapmaktayız. Projelerimiz kapsamında her türlü konu için sizlere destek ve yardımcı olmayı dileriz.

  Bizlere destek@yesilgyo.com uzantılı e-posta adresinden ya da (0212) 414 08 23 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz.

  Saygılarımızla,

  YEŞİL GYO